13:20 | 18 октомври 24 3163

Благотворителност вместо цветя: Паисиевци с кауза на доброто към 9-месечно бебе

Благотворителност вместо цветя: Паисиевци с кауза на доброто към 9-месечно бебе / Новини от Казанлък

Не по задължение или да очакваме нещо в замяна, а да го направим за някой, който не може да ни се отплати. Някой, който се нуждае от лъч надежда и ние можем да отворим сърцата си за него.

Учениците от 7 „а“ клас на ОУ "Св. Паисий Хилендарски" Ви призовават - правете добро! Сторете го днес, защото „вчера” не може да се върне, а „утре” е твърде далеч.

Седмокласниците участваха в благотворителна кампания в подкрепа на деветмесечния Божидар, който страда от рядката болест на Крабе. Събраната сума е от средствата, предвидени за закупуването на цветя на техния класен ръководител г-жа Надежда Накова по повод първия учебен ден.

Божидар е на 9 месеца навършени, след направен ЯМР е поставена тежка диагноза, а именно Болестта на Краббе (сфинголипидоза) - рядко генетично заболяване, което за съжаление в България няма лечение. Докторите дават живот до 2-годишна възраст. Парите са необходими, за да може на малкия герой да бъдат трансплантирани стволови клетки в Турция, което ще забави и до някъде спре увреждането на мозъка, а на по-късен епат генна терапия, която напълно спира заболяването.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Проверка в магазин за дрехи втора употреба в Казанлък установи нарушение, свързано с част от предлаганите артикули

20982 | 07 август 2026

По искане на Районна прокуратура-Стара Загора съдът задържа обвиняем за кражба на вещи от къща в Дъбово

9106 | 07 август 2026

Град Казанлък и населените места в общината са с еднакъв приоритет в инфраструктурните инвестиции

5311 | 03 август 2026

Към своя край е асфалтирането на важен пътен участък в община Павел баня

4954 | 05 август 2026

Община Казанлък тества 2 нови камери на пътя, те показаха над 350 нарушения за седмица

4221 | 04 август 2026

ГДБОП разкри високотехнологична лаборатория, произвеждала фентанил

4125 | 04 август 2026

Ново начало за 36 казанлъшки семейства с подкрепата на Община Казанлък

3922 | 05 август 2026

Поликлиниката в Казанлък вече разполага с нов високотехнологичен апарат за прецизна диагностика на костното здраве

3922 | 06 август 2026

Камионите над 20 тона с временни ограничения заради очакваните високи температури

3584 | 03 август 2026

По разпореждане на кмета на Павел баня продължават дейностите по почистване и облагородяване на населените места

3383 | 06 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак