16:48 | 09 септември 24 2082

Синоптиците предупреждават за влошаване на времето в идните дни

Синоптиците предупреждават за влошаване на времето в идните дни  / Новини от Казанлък

Предупреждение за интензивни валежи и оранжев код е изданен за 10 септември за част от Югозападна България, съобщават от Националният институт по метеорология и хидрология.  Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за месеца. През деня ще се задържи почти без промяна.

През нощта облачността от запад ще се увеличи над цялата страна. В Западна България ще започнат валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Утре времето в страната ще бъде облачно, на много места в Западна и Централна България с валежи от дъжд.

Значителни по количество ще са валежите в Западна България и Родопите. Ще има и гръмотевици. В Източна България ще остане без валежи. Ще духа слаб, в Източна България до умерен югоизточен вятър. По-късно през деня в западната половина на Дунавската равнина вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него ще започне да прониква хладен въздух. Дневните температури ще се понижат значително и максималните ще бъдат от 19°-24° в Западна България до 30°-31° на изток. През нощта срещу сряда значителни валежи ще има и в Централна България.

В планините ще бъде облачно с валежи от дъжд, на места с гръмотевици. Очакват се значителни количества. Без валежи и с временни разкъсвания и намаления на облачността ще бъде времето в масивите в Източна България. Ще духа умерен и силен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16°, на 2000 метра - около 10°.

Над Черноморието ще бъде със значителна облачност, но без валежи. Временни намаления на облачността ще има в следобедните часове. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максимални температури: 25°-28°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

НИМХ

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

25745 | 01 май 2026

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

8662 | 04 май 2026

Емблематичните фигури в парк “Тюлбето“, “Мечката“ и “Козелът“, привличат вниманието на посетителите със своята освежен вид

6635 | 05 май 2026

Запознайте се с претендентките за короната на Царица Роза 2026

5917 | 02 май 2026

Царската чешма в Казанлък вече е готова за Празника на розата

5764 | 05 май 2026

От царици към бъдещите царици

4597 | 01 май 2026

Уроци по етика за претендентките за “Царица Роза“ 2026

3877 | 04 май 2026

За дванадесети път Казанлък посреща фестивала „Здравей, здраве“

3192 | 01 май 2026

Нагла кражба от ресторант в Казанлък, мъж остана без телефон, документи и пари

3121 | 04 май 2026

Утре дават старт на мотокроса в Розово

2974 | 02 май 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак