16:05 | 18 април 24 14577

След тричасово дебнене на бракониери - 7 заловени, куп актове и иззето оборудване

След тричасово дебнене на бракониери - 7 заловени, куп актове и иззето оборудване / Новини от Казанлък

Тричасово дебнене на бракониери на яз. Копринка се увенча с успехи. Поредната среднощна акция на доброволци от Централната рибно-опазваща организация, служители на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури и служители на ОДМВР-Стара Загора завърши със седем заловени бракониери и съставени актове. В тях бяха открити мрежи и близо 50 кг риба. Казанлъшките полицаи иззеха цялото оборудване открито в нарушителите.

Когато дългът зове, часът е без значение. Без значение се оказва и времето, което е нужно на бранителите на яз. Копринка да спипат поредните нарушители, решили, че посегателството им ще се размине без наказания. Всичко започва малко след полунощ, около 12,30ч., когато при проверка с термо камера са видени въпросните лица да преминават по заобиколен път през гората посока язовира, след което да извършват нерегламентиран риболов с мрежи.

Сформирал се екип от членове на ЦРОО и ИАРА, и съвместно казанлъшките пазители на закона, започват акция за тяхното залавяне. Премислят няколко сценария, като смятат че във водата могат да ги видят и да избягат. Решават да ги ловят на суша и застават да ги чакат на пътя, по който са дошли.

В 3,20 часа цялото търпение и усилия са вече възнаградени. Бракониерите са спрени от униформените и са съставени куп актове.

Нарушителите се оказват добри познайници на доброволците. „Да, всичките ги знаем и познаваме, просто друг път вадим мрежите, за да избегнем улавянето в тях на много риба, но вече взеха да прекаляват и беше неизбежно да не ги хващаме“, споделя един от тях.

Рибата е дарена на НПО "Зелени балкани".

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

36342 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

12104 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

9708 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8180 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4702 | 11 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3780 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3759 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3595 | 15 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3133 | 15 декември 2025

Община Казанлък порицава вандалската проява, насочена към пейката за кърмене в парк “Розариум”

2744 | 10 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак