16:16 | 01 март 24 4255

„Чудото” на Павел баня провокира интереса на малки и големи

„Чудото” на Павел баня провокира интереса на малки и големи  / Новини от Казанлък

Първият Национален фестивал на комедийните спектакли „Чудото”, чието откриване ще бъде на 23 март (събота) в гр. Павел баня, предизвика интереса на хора от близо и далеч, които се оказаха нетърпеливи да разберат кои са спектаклите, включени в събитието.

Програмата на Фестивала ще бъде обявена следващата седмица от актьора и режисьор Николай Урумов, който е селекционер на представленията. Тогава ще стане ясно кои театри ще вземат участие в първото по рода си събитие в курортния град, както и в какви категории ще бъдат отличени най-добрите.

Павел баня ще бъде домакин на Фестивала в продължение на една седмица, като на 30 март (събота) ще се играе последното представление. Общината организира мащабното събитие съвместно с НЧ „Напред – 1903” и Инициативен комитет.

Първият Национален фестивал на комедийните спектакли „Чудото” е част от културната програма на Община Павел баня за отбелязване рождението на Димитър Чорбаджийски – Чудомир, чийто артистичен псевдоним е бил именно „Чудото”, тъй като така са се обръщали кратко към него близките и приятелите му.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26051 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8940 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8911 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8375 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5235 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4723 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4180 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3351 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3209 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2997 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак