10:50 | 18 декември 23 7099

Бъдещи първокласници гостуваха в ОУ „Мати Болгария“

Бъдещи първокласници гостуваха в ОУ „Мати Болгария“ / Новини от Казанлък

На 14-ти декември ОУ „Мати Болгария“ отново отвори врати за бъдещите първокласници и техните родители. Още с прекрачването на училищния праг гостите бяха завладяни от коледния дух, настанил се удобно във всяко кътче на учебното заведение. През изминалите дни ученици и учители преобразиха класните стаи и коридорните пространства в учебното заведение във веселата работилница на белобрадия старец от Северния полюс, изработиха автентични сурвакнички и коледни играчки от естествени материали, подредиха и тематични празнични изложби, с което поканиха Коледния дух при тях. 

Ползотворна и емоционална се оказа срещата за малчуганите, които съвсем скоро предстои да прекрачат училищия праг за първи път. Бъдещите първокланици и техните родители бяха приятно изненадани от специалната коледна програма, подготвена за тях от ОУ „Мати Болгария", наситена с артистичните изпълнение на децата от театралната и вокална група, мажоретния състав и групата за модерни танци.

По време на срещата, малките гости имаха и възможността да срещнат за първи път своите бъдещи учители, да надникнат в бъдещи си топли и уютни класни стаи и дори да си изберат най-удобния чин в тях. С нескрита радост и очакване да се завърнат отново, но вече като първокласници, приключи Деня на отворените врати за малчуганите, дошли на посещение в казанлъшкото основно училище „Мати Болгария" заедно със своите родители.

На следващият ден, в учебното заведение се състоя и тържествено награждаване на учениците, участвали активно в различните коледните инициативи през целия месец декември, а подаръците  бяха връчени лично от директора Боряна Попова.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Клиничната лаборатория на казанлъшката Поликлиника разполага с нова високотехнологична апаратура

7458 | 11 април 2025

Кметът Иса Бесоолу гостува на 100-годишната баба Мария от с. Осетеновo

5300 | 14 април 2025

19-годишна пътничка пострада при ПТП край град Крън

4714 | 11 април 2025

Казанлъчани дискутираха промените и допълненията към общинската наредба за отглеждане на животни

3625 | 11 април 2025

71-годишен водач се блъсна в крайпътно дърво в западната част на Казанлък

3582 | 14 април 2025

Утре казанлъчани обсъждат с управата промените в наредбата за облика на градските пространства и сгради

3491 | 16 април 2025

Задържан е мъж, изпочупил огледалата на автомобили в Източното на Казанлък

3479 | 16 април 2025

Павел баня отбеляза Седмицата на гората

3187 | 11 април 2025

Подарете си здраве с лечебните и оздравителни терапии на „Физиомед“ - Казанлък

3167 | 11 април 2025

Задържани са двама мъже, нанесли побой на 50-годишен в село Шейново

2886 | 14 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак