18:33 | 16 октомври 23 45440

ПП – ДБ: Ще работим за изграждането на модерна и полезна за гражданите инфраструктура / Видео

Днес в БТА се проведе пресконференция, в която Алекси Алексиев – кандидат за кмет, Иван Лапчев и архитект Иван Бакунин – кандидати за общински съветници от „Продължаваме промяната – Демократична България“ представиха основните приоритети за благоустройството и екологията на община Казанлък.

Важно за коалицията е да се изготви цялостен проект, който да очертае визията за облика на Казанлък с перспектива от 10 години. Идеята е да се направи обстоен анализ на съвременната градска среда и да се търси цялостна и хармонична визия за всеки квартал, като инфраструктурата да бъде полезна за гражданите и в съответствие с всички актуални изисквания за достъпна среда.

Сред конкретните предложения е и създаването на Художествен съвет към Главния архитект в състав от местни художници и архитекти, с правомощия за оценка и контрол на съответствието и стиловата идентичност на новопроектираните сгради в централна градска част и в близост до културни центрове.

Възлагане не строителни дейности при прозрачно провеждане на изборната процедура за изпълнител и установяване на актуална и работеща система от критерии.

Засилен контрол върху строителните фирми с дейности на територии с общинска собственост, с цел намаляване на проблемите и увеличаване на отговорностите при изпълняване на същите дейности.

Обособяване на повече места за паркиране, също е сред приоритетите заложени в управленската програма на Алекси Алексиев, като днес на пресконференцията бе обявено, че могат да се изградят паркинги над Старата река и в други подходящи общински терени.

„Улиците трябва да се мият, за да се намали нивото на фините прахови частици. Всички ние виждаме как града ни се задъхва от транспорт в определени часове, затова трябва да направим „умни светофари“ или така наречената зелена вълна. За да подобрим екологията планираме още да стимулираме гражданите да събират разделно отпадъци, като това ще доведе до намаление на тяхната такса за битови отпадъци“-заяви в БТА Алекси Алексиев.

„Трябва да разработим пространства, които да подобрят общата градска визия и да улеснят ежедневието на жителите“-заяви арх. Бакунин.

„Ще изградим зелен пояс на пътя Крън - Шипка, с цел да спира снегонавяването по пътя“-сподели Иван Лапчев.

Изграждането на мултифункционална спортна зала, нова транспортната схема и сепарираща станция са още от приоритетите на коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“.

Още за идеите и приоритетите в пресконференцията може да видите във видеото:

Можете да подкрепите Алекси Алексиев в изборите за кмет на община Казанлък с  №66 в бюлетината. Със същия номер може да гласувате и подкрепите „ПП-ДБ“ в бюлетината за общински съветници.

Купуването и продаването на гласове е престъпление!

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

39646 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13312 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10959 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9482 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

7777 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4218 | 15 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

3856 | 18 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3412 | 16 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3371 | 15 декември 2025

Община Казанлък изразява сериозното си възмущение от скъсаните коледни играчки

2469 | 17 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак