12:46 | 18 септември 23 12303

Млад мъж отива в затвора за грабеж на 75-годишна казанлъчанка

Млад мъж отива в затвора за грабеж на 75-годишна казанлъчанка  / Новини от Казанлък

Районен съд – Казанлък одобри споразумение, постигнатото в разпоредителното заседание между 21-годишния И. И., защитника му и представител на Районна прокуратура – Стара Загора – Териториално отделение – Казанлък.

Наказанието, което ще търпи подсъдимият, е в размер на три години „лишаване от свобода“, при първоначален „строг“ режим. От наложеното наказание ще бъде приспаднато времето, през което той е бил с мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Пред Районен съд – Казанлък подсъдимият се призна за виновен в това, че на 12.05.2023 г. в гр.Казанлък, в близост до жилищен блок № 16, находящ се на ул.„Илинден“, е отнел чужди движими вещи – пари и хранителни продукти, от владението на 75-годишна жена, с намерение противозаконно да ги присвои. Чрез използване на физическа сила той издърпал от жената полиетиленова чанта, която носела в ръка.

В съдебна зала подсъдимият заяви, че разбира обвинението и последиците от споразумението, съгласен е с тях, както и че доброволно е подписал същото.

Одобреното споразумение е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

4925 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2788 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2703 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2416 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2328 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1926 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1900 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак