16:15 | 09 август 23 6977

Алпинисти от Казанлък и Стара Загора се готвят за изкачването на Елбрус

Алпинисти от Казанлък и Стара Загора се готвят за изкачването на Елбрус / Новини от Казанлък

Кавказката експедиция, в която участват алпинисти от нашия край е към своя финал. Това съобщи дългогодишният спортен деятел и планински водач от Павел баня Кольо Кавръков "Моите съекипници Мая, Валя, Павел и Пламен се чувстват добре. Днес се изкачихме на 3300, нямаше аклиматизационни проблеми, гледките са уникални, чувствата ми са Уаууу. Поздрави за теб от всички", споделя Мая на лично до Кавръков съобщение. Ако времето позволява групата ще атакува първенеца на Европа вр. Елбрус , с височина 5642 метра, на 12 август.

Мая Иванова е от града на розите и част от екипа, отправил се към покоряването на първенеца на Европа – кавказкия 5-хилядник Елбрус, заедно с Пламен Димов и Павел Цонев от Стара Загора. Групата на алпинистите е в състав от 10 души.

„За тази експедиция Мая се готви дълго и старателно, намира се в добра спортна форма и кондиция. Несъмнено опитът, придобит от другите височинни изкачвания в Африка и Азия, ще й бъде от полза. Нека пожелаем успех на това крехко, но смело и решително момиче със силен и свободолюбив дух, достоен продължител на делото на нашия добър общ приятел Атанас Скатов за изграждането на един по-добър и екологично чист свят“, разказва Кавръков.

Към финала на експедицията всички са в добро здравословно състояние и в отлично настроение.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшка двойка от “Моята кухня е №1“ се включват в кулинарно предизвикателство на Музея на фотографията

38354 | 03 юни 2026

Кметът Галина Стоянова обяви почивен ден за учениците в Казанлък за Празника на града

8607 | 01 юни 2026

Шеф-готвачи от Hell“s Kitchen с кулинарна изненада за гостите на Фестивала на българските занаяти

8552 | 04 юни 2026

Близо 4 километра след с.Александрово откриха изчезналия 2-годишен Райчо Куршум

7823 | 03 юни 2026

В петък започва тридневният Международен фолклорен фестивал в Казанлък

7683 | 04 юни 2026

Моминските плитки и неносената риза на Вена Нова от казанлъшкото село Кънчево станаха част от изложба в музей “Етър“

7630 | 30 май 2026

Центърът на Казанлък става пешеходна зона за коронацията на Царица Роза и концерта на Ищар

6598 | 04 юни 2026

Четири жени отнеха златен синджир от 44-годишна посред бял ден в Казанлък

6463 | 01 юни 2026

Казанлък събра над 700 танцьори от цялата страна на фолклорния празник „Тъпан бие, хоро се вие“

6094 | 30 май 2026

Областният управител направи проверка на язовир “Копринка“

5099 | 03 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак