15:53 | 15 юни 23 8178

Победител в IV турнир по пожароприложен спорт за купа “Севтополис“ стана отбора на РДПБЗН - Враца / Новини от Казанлък

За периода от 13 до 15 юни в Казанлък се проведе 4-тото издание на турнира по пожароприложен спорт за купа "Севтополис". В надпреварата взеха участие отборите на РДПБЗН - Стара Загора, Плевен, Враца, Кърджали и Бургас, съобщиха от Файър спорт.

Турнирът протече с изключително приятелски и спортсменски дух. В дисциплината изкачване с щурмова стълба бронзово отличие взе Христо Христов от Враца, а среброто бе за Стоян Узунов от Бургас. Златото украси врата на Християн Христов, завоювайки го още с първия си опит, на който за съжаление получи контузия.

След приключване на редовните опити най-добрите осем се състезаваха по схема на принципа на директната елиминация за купата на Директора на РДПБЗН - Стара Загора. Нейн горд собственик стана Стоян Узунов от Бургас.

При 100-метровата пътека с препятствия най-бърз бе Деян Огнянов от тима на домакините, следван от Стоян Узунов от Бургас и Венелин Георгиев от Враца.

След приключване на индивидуалните дисциплини стана ясно и класирането в Двубоя: Най-бърз е Стоян Узунов от Бургас. Венелин Георгиев от Враца се поздрави със среброто. Бронзовото отличие бе за старозагорския доайен Христо Пеев.

Тимът на Враца бе първи в пожарната щафета. След тях се класираха момчетата от Бургас, а третото място бе за Плевенските огнеборци.

В дисциплината Бойно разгръщане от мотопомпа с време от 28,01 секунди най-бърз беше тимът на Кърджали. На 45 стотни от тях се класираха плевенчани, а третото място без завоювано от отбора на Враца.

При сформиране на комплексното класиране бронзова купа спечели РДПБЗН - Кърджали, а среброто отпътува за Плевен. Носител на златната купа и победител в IV турнир по ППС за купа "Севтополис" стана отбора на РДПБЗН - Враца!

След приключването му, отборите изпълниха по още 2 опита в дисциплината "Бойно разгръщане от мотопомпа" с новата помпа Rossenbauer Fox 4 Sport с цел изпробването й. Тази своеобразна надпревара бе кръстена Купа FOX 4. И като всяка такава и тя си имаше своите отличени. Трети беше тимът на Стара Загора, а второто място бе за Плевен. Носител на купа FOX 4 стана отборът на РДПБЗН - Кърджали.