20:10 | 09 април 23 9880

Вицепрезидентът Илияна Йотова бе гост на празника на Мъглиж днес

Вицепрезидентът Илияна Йотова бе гост на празника на Мъглиж днес / Новини от Казанлък

Днес, на Цветница своя празник отбеляза град Мъглиж. На градския площад беше издигната специална сцена, където танцовите състави на детска градина „Камбанка“, основно училище „Христо Ботев“ и любителски клуб за танци „Нанси“ поздравиха жителите и гостите на подбалканското градче.

„Аз смятам, че Мъглиж има пълно право да празнува на един от най-светлите християнски празници - Цветница. След мрачната и леко тъжна зима, днес е първият ден, който ще отбележи и идващата седмица на страданията на Христос. Ден, в който ние можем да поставим началото на нови мечти и на нови надежди“, каза в словото си кметът на община Мъглиж д-р Душо Гавазов.

Специален гост на празника беше вицепрезидентът Илияна Йотова. „Благодаря ви за огромната чест на този светъл християнски празник да бъда сред вас“, каза тя пред жителите и гостите на подбалканската община. "Очакваме в тази Страстна седмица, когато е време за равносметка, както за всеки човек лично, така дано и политиците си направят своята равносметка и да има редовно правителство, от което вече две години всички ние имаме много голяма нужда.", допълни още Йотова.

По време на днешните чествания за първи път се чу и новият химн на Мъглиж. Творбата е дело на Румен Динев - текст, Юлиян Слабаков - музика и е в изпълнение на Хора на Държавната опера в Стара Загора. По време на честванията старозагорският митрополит Киприан отслужи празничен водосвет за здраве.

Празничната програма продължи с концерт на певицата Петя Панева.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6767 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5999 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3551 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2798 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2792 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2711 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2424 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2334 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2008 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1940 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак