11:09 | 20 февруари 23 6122

Казанлъчанка, студентка в Тракийския университет, спечели стипендия от бизнеса

Казанлъчанка, студентка в Тракийския университет, спечели стипендия от бизнеса / Новини от Казанлък

Четвъртокурсничката по специалност „Ветеринарна медицина“ в Тракийски университет – Стара Загора, Благовеста Славчева, е носителят на тазгодишната стипендия за подпомагане на перспективни старозагорски студенти, учредена от фирма „Сами М“. Талантливата казанлъчанка получава от компанията еднократна парична стипендия в размер на 3000 лв.

На официална церемония в Стара Загора, търговският директор на „Сами М“ – Мирослав Райчев, отличи Благовеста  и със специален плакет и грамота. На събитието присъстваха проф. Румен Бинев, зам.-ректор по административна, стопанска и информационна дейност, декана на Ветеринарномедицински факултет, проф. Тодор Стоянчев, г-жа Мина Николова, корпоративен консултант на „Сами М“, Ралица Кирова, мениджър стратегически и ключови клиенти и Александър Петров, регионален представител.

За втора поредна година компанията осигурява парични премии за изявени студенти по ветеринарна медицина в Тракийски университет. Съгласно регламента на конкурса, кандидатите подготвят реферати по предварително зададени теми, свързани с производството на месо и месопреработвателната промишленост, а компетентно жури преглежда кандидатурите и присъжда 3 еднократни стипендии по 1000 лв. на най-добрите разработки. Тази година обаче Благовеста буквално „отвява“ конкуренцията, сподели г-жа Мина Николова. Представеният от перспективната студентка реферат на тема ,,Производство на качествено свинско месо. Породи животни, начини на хранене, отглеждане, изследвания и анализи’ е толкова добър, че журито единодушно решава победителят да е само един и да получи целия награден фонд.

„Ще се радваме да продължите да се занимавате и с академичен труд, но никога не губете връзка с практиката“ – пожела г-жа Николова на победителката и допълни, че с радост ще я посрещнат и на преддипломен стаж в производствените бази на компанията.

„Приканвам всички колеги да участват в подобен род конкурси – дори да не успеят, в самия процес на подготовка ще научат още много неща и ще придобият безценен опит“ – сподели Благовеста. По отношение на бъдещето, призьорката изрази надежда, че ще успее да съчетае научна и практическа кариера, при това в своята алма-матер – Тракийски университет.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38236 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

12897 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10027 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8697 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4735 | 11 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3837 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3786 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3726 | 15 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3180 | 15 декември 2025

Община Казанлък порицава вандалската проява, насочена към пейката за кърмене в парк “Розариум”

2767 | 10 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак