11:35 | 17 февруари 23 3162

С елегантно присъствие Казанлък спечели вниманието на посетители и официални лица на изложението Ваканция & СПА

С елегантно присъствие Казанлък спечели вниманието на посетители и официални лица на изложението Ваканция & СПА / Новини от Казанлък

Живите бижута Царица Роза 2022 Белослава Желева и нейните подгласнички Тереза Палова и Габриела Петкова очароваха официалните лица и посетителите на 39-то издание на Международното туристическо изложение Ваканция & СПА, което се проведе от 15 до 17 февруари 2023 г. в залите на Интер Експо Център - София. Във вещата компания на екипа от Община Казанлък и на Музея на розата и на Исторически музей „Искра“ младите красавици любезно представяха изисканите продукти в сферата на кулинарията и козметиката от Долината на розите.

В навечерието на юбилейния 120-и Празник на розата казанлъшките хубавици спечелиха много нови приятели на Казанлък, известен с изобилието от природни и културни богатства. Представителите на Казанлък на най-известния туристически форум в България компетентно представяха празничната програма, изпълнена с традиционните ритуали „Розобер“ и „Розоварене“, а през 2023 г. обогатена със срещи на Международната асоциация на ароматите и Българската национална асоциация за етеричните масла, парфюмерия и козметика, евродепутати, кметове на френски градове. Темата на срещата ще бъде под мотото „Насърчаване на културното наследство чрез иновации“, посветена на течното злато на България – розовото масло, както и световната среща на медиите, организирана от Българската телеграфна агенция, която празнува 125-годишен юбилей.

Служебният министър на туризма д-р Илин Димитров връчи на организаторите от „Прим Експо“ плакет на министерството, с изображение на емблемата на Казанлък и на България – розата.

Тази година престижното изложение в сферата на туризма събра над 250 изложители от 15 държави в българската столица - туристически компании, хотели и курортни комплекси, организации за управление на дестинациите, местни власти от туристически региони, дипломатически мисии от Алжир, България, Гърция, Дубай (OAE), Индия, Италия, Испания, Литва, Мавриций, Малдиви, Перу, Румъния, Сърбия, Тунис, Турция. Броят на участниците бе два пъти по-голям от този през 2022 г., което дава оптимизъм за интереса към туризма у нас и по света.

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Ищар превръща Празника на розата 2026 в музикално събитие от световна класа

4195 | 14 април 2026

Двама задържани в Крън след катастрофа, закани и открити оръжия

4171 | 16 април 2026

Община Казанлък дава криле на млади таланти: “Паниците“ се превръща в лагер за бъдещите лидери

3382 | 15 април 2026

Брат удари сестра си в Казанлък, други трима нападнаха и нанесоха побой на 16-годишен в Габарево

3191 | 14 април 2026

Полицейска гонка завърши с открити наркотици и задържан

2968 | 14 април 2026

Малки и големи посетиха поделението на 61-ва Стрямска механизирана бригада в Казанлък в деня на отворените врати

2572 | 15 април 2026

Горски служители от Казанлък и ученици залесяваха край Шипка

2354 | 11 април 2026

8-годишно дете е пострадало при фаталния инцидент край Долно Сахране

2099 | 14 април 2026

Инициативата между Община Казанлък и град Ломжа създава 100-метрова пъстра черга в рамките на Празника на розата

2065 | 15 април 2026

“Капка по капка“ Казанлък връща живота на старите чешми

2046 | 16 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак