12:20 | 11 януари 23 1985

Организират състезание по спининг риболов от лодка на яз. Копринка

Организират състезание по спининг риболов от лодка на яз. Копринка / Новини от Казанлък

Състезание „Fishing Zone Cup 2023” по джиг (спининг) риболов от лодка ще се проведе за пръв път на язовир Копринка. Надпреварата е насрочена за неделя, 15 януари, и се организира съвместно от Fishing Zone и ЦРОО - Копринка.

Състезанието предвижда до 40 участници, като в една лодка могат да бъдат по един или по двама риболовци. Таксата за участие е 100 лв. на лодка, като всеки екипаж ще получи подарък: метър за измерване и заснемане на уловените риби и пакет примамки.

За пореден път надпреварата е с благотворителна цел. Цялата събрана сума от таксите за участие ще бъде дарена на ЦРОО - Копринка за зарибяване и опазване на язовира.

За да участвате НЕ са необходими членски карти! Организаторите съобщават също, че хората, които ще участват в състезанието и искат да се упражняват в събота, 14 януари, и нямат издадени членски карти - също НЯМА да им бъдат изисквани.

Най-добрите риболовци ще бъдат наградени с купи за 1-во, 2-ро и 3-то място и ваучери от магазин Fishing Zone със следните стойности:
- 1-во място: 600лв ваучер
- 2-ро място: 400лв ваучер
- 3-то място: 200лв ваучер
- Награда за най-голяма уловена риба: 50лв ваучер.

Сборният пункт в деня на състезанието ще бъде на местността „Плажа” в 06:30 часа. До 07:30 часа ще бъде изтеглен жребий за реда на лодките и ще бъде проведен инструктаж.

Язовирът ще бъде разделен на два сектора А и Б, като ще има цветни маркери отбелязващи границата. За всеки сектор ще има по минимум една съдийска лодка на вода, която ще съблюдава спазването на правилата и ще бъде на разположение за оказване на всякаква помощ и измерване на големи риби.

Лодки с номера от 1 до 20 сутринта ще ловят в сектор А, следобед - в сектор Б. Лодки номера от 21 до 40 сутринта ще ловят в сектор Б, следобед - в сектор А. Тръгването на лодките ще се осъществява през 30 секунди, като ще потеглят по една лодка от всеки сектор.

В 8:20 часа ще бъде даден старт на първия манш с продължителност 3 часа. До 15:30 часа се изпращат снимките на уловените риби на VIBER на телефон 0897994166. За целта всеки екипаж трябва да притежава в себе си телефон с камера, с който да заснема своя улов.

Риболова се извършва само с изкуствени примамки, като е разрешено монтирането само на една такава. Забранено е използването на монтажи, които включват повече от една примамка. Разрешено е използването само на един брой въдица в работно положение от всеки член на екипажа. Риболовът на тролинг е забранен!

*За риболовците, които НЯМА да участват в състезанието
Хората, които не са се записали и няма да участват, но искат да ловят в язовира с лодка ще могат да го направят, но няма да ловят в участъка, който е предназначен за лодките от състезанието а ще бъдат допускани от най-източната садка посока запад към устието. Лодките с колесарите ще пускат от западната страна на дунавския или около садките, за да не пречат на участниците в състезанието.

Повече информация за участие и регламента на състезанието може да откриете тук.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшки рибар извади гигантски сом от водите на язовир “Копринка“

40041 | 06 януари 2026

Заловиха хлапак, обирал магазини и павилиони из Казанлък

8039 | 07 януари 2026

Започна подготовката в 61-ва Стрямска механизирана бригада

7470 | 05 януари 2026

Крадци ошушкаха склад с електроуреди в Казанлък

7193 | 09 януари 2026

Казанлък поема още една крачка към академичното си развитие: Тракийският университет подготвя филиал в града

5870 | 05 януари 2026

Вандали потрошиха огледалата на шест автомобила в Казанлък

4182 | 05 януари 2026

От днес започва прием на заявления за регистрационен номер по избор

3985 | 07 януари 2026

Агресивен шофьор нанесе побой на 26-годишен мъж

3711 | 05 януари 2026

Шипка първа в страната отбеляза Богоявление: 18-годишният Лазар Даракчиев “спаси“ кръста

3569 | 06 януари 2026

Задържаха автокрадец: Четири “удара“ от началото на годината

3447 | 07 януари 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак