15:27 | 04 октомври 22 5682

Двама казанлъчани са сред 10-те финалисти в конкурса Мениджър на годината 2022

Двама казанлъчани са сред 10-те финалисти в конкурса Мениджър на годината 2022 / Новини от Казанлък

Двама успешни казанлъчани откриваме в списъка от десетте финалисти в конкурса „Мениджър на годината“ за 2022 г. Това са Владимир Спасов и Николай николов.

Всички 10 финалисти в конкурса „Мениджър на годината“ определиха 2022 г. като предизвикателна. Те споделиха своето мнение за това каква е била бизнес средата през тази година на пресконференция в националния пресклуб на Българската телеграфна агенция (БТА) в София, на която бяха обявени техните имена.

Владимир Спасов, прокурист на "М+С Хидравлик", изрази надежда, че войната в Украйна ще приключи скоро. Икономически целият свят е засегнат от този конфликт, каза той и се аргументира с повишаването на цените на материали, доставки, електроносители, транспорт и др. Спасов подчерта и инфлацията като предизвикателство за 2022 г.

Николай Николов, управител на „Уърлд Транспорт Оувърсийз България“ ЕООД, каза, че след COVID-19 компанията му е регистрирала ръст, а дейността е била оптимизирана. Според него 2022 г. е наистина предизвикателна за всички нас. Потреблението пада навсякъде, посочи Николов. Относно 2023 г. песимистите са повече от оптимистите, все пак бих казал, че аз съм умерен оптимист. Мисля, че 2023 г. ще бъде повратна, посочи Николов. Според него също войната в Украйна трябва да приключи, за да може хората да работят по-спокойно.

Ръководителите в компаниите бяха единодушни в мнението си, че войната в Украйна е била най-голямото предизвикателство, пред което са се изправили. Като друга трудност те посочиха и пандемията от COVID-19. Някои от тях са умерени оптимисти за следващата година.

Сред топ мениджърите имаше и такива, които обърнаха внимание на политическата обстановка у нас. Те посочиха като предизвикателство и политическата криза в страната. Някои от финалистите отбелязаха, че редовно правителство гарантира повече предвидимост за бизнеса и напомниха, че компаниите имат нужда от стабилен партньор в лицето на държавата.

Ето кои са останалите 8, които ще се борят за приза Мениджър на 2022 г.:

Антония Събева - главен изпълнителен директор на „Мениджмънт Файненшъл Груп“ АД, Атанас Фурнаджиев - управител на „Мото-Пфое“ ЕООД, Димитър Гълъбов - изпълнителен директор на „Съдърланд Глобал Сървисиз България“ ЕООД, Ева Елгес - главен изпълнителен директор на „Каргил България“ ЕООД, Светлана Стефанова - изпълнителен директор на „ФААК България“ ЕАД, Филип Рувре - изпълнителен директор на „Модис България“ ЕООД, Юлиян Христов - изпълнителен директор на „МагнаФарм България“ ЕАД, Яни Драгов - собственик и изпълнителен директор на „Смарт Органик“ АД.

Победителят в конкурса "Мениджър на годината 2022 г." ще стане ясен на 10 ноември на церемония в Софийската опера и балет. Тазгодишното издание е 15-то, юбилейно за организаторите от списание „Мениджър”. Това е най-престижният конкурс, отличаващ бизнес лидерите в България. БТА е медиен партньор на конкурса.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6880 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6525 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4359 | 11 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

4170 | 13 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

4001 | 11 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3382 | 10 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

3192 | 10 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

3052 | 08 март 2026

Нов STEM кабинет с възможност за звукозапис и медийно творчество беше открит в училището в Овощник

2775 | 10 март 2026

Стартира нов уебсайт на обществения транспорт в община Казанлък

2516 | 13 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак