12:18 | 26 септември 22 6126

Тимът на „М+С Хидравлик” е големия шампион по мини футбол на Лига България

Тимът на „М+С Хидравлик” е големия шампион по мини футбол на Лига България / Новини от Казанлък

Казанлъшкият тим на „М+С Хидравлик” е новият шампион от Лига България. Турнирът се организира от Българска Асоциация Мини Футбол. Казанлъчаните в оранжево-белите екипи надиграха състава на „Порто DS” от Варна с 4:1 във финала. Това бе второ участие на тима ни, като миналата година те спечелиха второ място, а сега – грабнаха титлата.

Отборът на „М+С Хидравлик” се ръководи от Иван Търпанов, който веднага след победата развълнувано коментира пред организаторите: „Казанлък – шампион на България! Много съм щастлив, момчетата бяха невероятни, благодаря им на всички! Имахме желание да играем с тима на тецовете, защото имахме да си връщаме, но това ще стане в следващия турнир.

„М+С Хидравлик” отново ще застане зад отбора, и на Европейското, винаги е била зад него и винаги ще помага. Ще участваме, където имаме възможност, ние милеем за спорта и никога няма да се откажем от този отбор!”, заяви Търпанов.

 

Освен купата, асоциацията по мини футбол в България подарява специални награди на тима ни – в Града на розите ще бъде окачен билборд, посветен на успеха на футболистите. Също така отборът ще бъде представител на България в Европейския турнир по мини футбол Euro Cup MFL, като настаняването им ще бъде поето от асоциацията. С победата си тимът печели и квота за Шампионска лига, където нивото е още по-високо.

С бронзовите медали се поздравиха отборите на The Unity отново от Варна и ТЕЦ Марица Изток от Стара Загора. В редиците на някои от съставите личаха бивши национали на България по футбол Владимир Гаджев и Янко Вълканов, както и шампиона на страната с ЦСКА Джихат Кямил.
Звезда на турнира стана Теодор Кьосев - Банана от шампионите, докато за най-добър вратар категорично бе избран Добромир Господинов от Порто DS.

Голмайстор на турнира бе Петър Нолев от Сани-МЛ с 14 гола. Най-добър защитник стана Христо Терзиев от „М+С Хидравлик”, а за най-техничен играч бе избран Петър Иванов от Порто DS.

Най-красив гол вкара Иван Печенийски от Миньор Згориград, наградата за феърплей отиде при Тракиец Угърчин.

Това бе рекордно издание на Лига България с цели 36 отбора, разделени на 9 групи. За поредна година любезните домакини от Империал Палас приютиха отборите в турнира, който се игра през изминалия уикенд на новите терени в Свети Влас.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26093 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8943 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8913 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8377 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5237 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4724 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4182 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3354 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3214 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2999 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак