15:05 | 31 май 22 2883

Време е за лятно кино! Димо Алексиев Ви посреща в амфитеатър Дамасцена с филма “Дани. Легенда. Бог.“

Време е за лятно кино! Димо Алексиев Ви посреща в амфитеатър Дамасцена с филма “Дани. Легенда. Бог.“ / Новини от Казанлък

Лятото дойде и отново е време за различни и интересни събития в Амфитеатър Дамасцена. След като изпратим ароматните Дни на Розата на 4 и 5 юни е време за лятно кино под звездите!

Запазете си датата – 10 юни, петък, 21:00 часа, Амфитеатър Дамасцена.

Домакините от етнографски комплекс Дамасцена ще зарадват отново феновете на българското кино с лентата „Дани. Легенда. Бог.”. И не само това – ще имате шанса да се запознаете лично с главния герой във филма, чиято роля изпълнява неповторимия Димо Алексиев („Игри на волята” и „Откраднат живот”). Ще се срещнете и с част от екипа на филма, в който всъщност има силно казанлъшко присъствие.

Автор на филма е именно казанлъчанинът Явор Петков. Той е независим продуцент, режисьор и сценарист. Роден е в Казанлък през 1987 г. в семейство на художници – негов баща е известният творец Румен Петков. „Дани. Легенда. Бог.” е първият пълнометражен филм на 35-годишния казанлъчанин.
Главният герой в лентата Дани (Димо Алексиев) е мафиот, бизнесмен и общински съветник в малък български град. Самият Явор, който е сценарист, режисьор и продуцент, го описва като събирателен образ. В него има много от българския политически и бизнес “елит”, но и много от него.

Интересни роли заемат и певиците Сузанита и Валентина Александрова.

Филмът е криминална комедия, историята на която ще ви сблъска с пране на пари, корупция и неочаквани обрати. Дани е бизнесмен и общински съветник, който се е съгласил да участва в епизод от английска документална поредица за пране на пари. Още на първия снимачен ден Дани обявява на журналистическия екип, че всъщност ще правят пълнометражен филм, в който той ще бъде главен герой, сценарист, режисьор и продуцент.

Димо Алексиев убедително изгражда образа си на безцеремонен, безкомпромисен и недосегаем представител на икономическия и политическия елит. Под неговото крило расте и усвоява маниерите му кръщелникът, който един ден ще надмине учителя си. Ежедневният хаос и небрежната агресия на Дани принуждават репортерката да напусне проекта, но операторът убеждава озвучителя да останат и да довършат работата.

Неочаквани и срамни провали на два фронта мотивират Дани да даде всичко от себе си, за да докаже на света защо е Дани. Легенда. Бог.

Очакваме Ви на лятно кино под звездите в Амфитеатър Дамасцена на 10 юни от 21:00 часа.

Билети може да закупите онлайн или на място на входа на комплекса!

Възрастни – 15.00 лв.
Ученици, студенти и пенсионери – 10.00 лв.
Деца до 7 г. и хора с увреждания – безплатно

С билета ще можете да разгледате Етнографски комплекс Дамасцена след 17:00 часа.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10052 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7413 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6189 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4901 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4199 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4186 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3598 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3574 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2845 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2661 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак