12:03 | 31 май 22 1850

Престижни отличия от национални и международни конкурси спечелиха Даниела и Белослава от Школа “Орфей’

Престижни отличия от национални и международни конкурси спечелиха Даниела и Белослава от Школа “Орфей’ / Новини от Казанлък

Престижни награди за Даниела и Белослава от Школа "Орфей’’, възпитаници на г-жа Мариана Мъгева.

Младите таланти Белослава Зелямова -7г.-пеене и Даниела Калчева -12г.-пиано от Школа ,,Орфей’’, получиха първите си награди за 2022 г. Талантливите девойки участваха в Международен конкурс във ВеликоТърново и Национален конкурс в Пловдив, които се проведоха в дните 27-29.05.2022 г.  

Конкуренцията в групите на момичетата бе сериозна, но те доказаха по категоричен начин музикалните си качества.

IX-тият  Международен музикален конкурс ,,Звукът на времето’’, В.Търново се проведе на два етапа. В онлайн формата седем годишната Белослава Зелямова бе оценена за изпълнението си с бронзов медал- 3 то място в категория поп музика. Тя се класира за присъствения конкурс и стъпи на голямата  сцена с песента ,,Gurl on fire”на Alisia Keys. Престижното жури с председател  Иван Лечев  оцени изпълнението и със Специална награда за английска песен. Това са първите две награди за малката чаровна певица Бела.                                                     

По същото време в гр.Пловдив се проведе 22-рото издание на Националния конкурс за инструменталисти,,Милчо Петров’’,организиран от читалище,,Шалом Алейхим’’, където се  ъбраха любителите на класическата музика. В категория пиано имаше най-много участници. Даниела Калчева  се състезава с още 21 пианисти в трета възрастова група, които бяха оценяни от проф. д-р Ромео Смилков от АМТИИ-гр.Пловдив, Дарина Кантарджиева от СМУ,,Л.Пипков’’  и д-р гл.ас.Мариана Митева от  ПУ,,П.Хилендарски’’. За прецизното изпълнение на пиеси от Л.Бетховен и М.Големинов  Даниела получи - Диплом  3-то място и бронзов медал.

Достойното представяне на младите таланти на г-жа Мариана Мъгева от НЧ,,Възродена Искра 2000’’показва, че няма граници в изкуството, важно е желанието и любовта към музиката!

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5105 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2790 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2704 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2417 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2329 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1928 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1911 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак