11:37 | 31 май 22 2636

ПГЛПТ участва в международен проект с училища от Гърция и Египет

ПГЛПТ участва в международен проект с училища от Гърция и Египет / Новини от Казанлък

През месец декември 2021г. по идея на Обществения посредник на Община Казанлък Гинка Щерева, стартира международен междуучилищен проект „Изготвяне на туристически маршрут „Обектите на Юнеско в моя регион“.

Партньори по проекта са. Професионалната гимназия по лека промишленост и туризъм - гр. Казанлък, България, най-голямото професионално училище в Гърция, което се намира в побратимения на Казанлък гр. Верия, и клонът на Нилски египетски училища в побратимения гр. Луксор, Египет.

Проектът се реализира с нулев бюджет и със съдействието на Посолство на арабска република Египет в България; Посолството на Р България в Кайро, Египет; Посолство на Република Гърция в България; Община Казанлък, Община Верия – Гърция и списание „Дипломатически спектър“.

Екипите ученици подготвиха презентация, с които представиха визитка на своето училище, града си, визитки на обекта на ЮНЕСКО в своя регион и на туристически маршрут, включващ обекта на ЮНЕСКО. Те трябваше да представят своя избран обект географски, исторически и археологически, да разкажат за неговата архитектура и строителство, религиозни ритуали и обреди, културна същност и послания.

Вчера, на 30-и май, в 12:00 часа българско време, учениците от трите страни направиха представяне на своите презентации в онлайн среда, чрез платформата Zoom.

Вълнението от предстоящо представяне, запознанство и техническо обезпечаване се усещаха и в трите екипа. Ученичките от 10а клас Анджелина Панова и Анджелина Георгиева от ПГЛПТ представиха Тракийската гробница в Казналък. Всеки екип се постара да представи по най-достоен начин своята страна, да привлече вниманието на бъдещи туристи в региона си.

Участниците бяха поздравени от г-жа Сирмула Дзима - заместник-кмет по образованието и равенство на половете от община Верия, Гърция, г-н Абдел Рахман- директор на Нилски египетски училища-клон Луксор и Гинка Щерева - Обществен посредник в Казанлък.

Събитието беше проследено и от г-жа Иванка Иванова - секретар на община Казанлък, г-н Heba Alhalwany- генерален директор на Нилски Египетски международни училища и г-н Amany ASlfar – изпълнителен директор на администрация в Египет .

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

21990 | 01 май 2026

Хванаха на място група да източва горивото от тир и товарен автомобил

21935 | 28 април 2026

Комплекс “Дамасцена“ ще бъде домакин на тридневен фестивал в подкрепа на детския спорт

11988 | 28 април 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

9428 | 30 април 2026

Казанлъчанката Виктория Стойнова стана Мис Тракийски университет 2026

8460 | 29 април 2026

Кандидатките за „Царица Роза“ създадоха свой цветен кът в парк “Розариум“

8129 | 28 април 2026

Общински съвет-Казанлък одобри продажбата на имот за изграждане на научен център за върхови постижения

6433 | 30 април 2026

Над 860 декара нова гора - Кастамону България разширява зелените си инициативи

5210 | 29 април 2026

Съдът в Казанлък осъди мъж за обидни и клеветнически публикации срещу общински служител

5153 | 29 април 2026

Задигнаха 30 000 евро и златни накити от къща край Казанлък

4052 | 27 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак