11:32 | 21 април 22 1933

Полицията на крак по празниците

Полицията на крак по празниците / Новини от Казанлък

Комплекс от мерки за гарантиране на обществения ред, сигурността и безпроблемното придвижване на гражданите по време на великденските и майските празници са планирани и предстои да бъдат осъществени от служителите на ОДМВР – Стара Загора. В рамките на създадената организация са предвидени допълнителни полицейски екипи около местата за провеждане на религиозни мероприятия и други публични прояви. Предварителни срещи са проведени с представителите на местната власт и на православните храмове за съгласуване на действията за повишаване на безопасността. 

За осигуряване на пътната безопасност и ограничаване на предпоставките за възникване на катастрофи на територията на Стара Загора и областта са включени максимален брой служители с правомощия за работа по Закона за движение по пътищата. Екипите ще бъдат позиционирани на определени места за контрол, а при необходимост от подпомагане на трафика ще регулират пътното движение. Специализирани полицейски операции „Алкохол, наркотици и неправоспособност” ще се провеждат в малките населени места, курортните селища и комплекси и пътищата между тях, а техническите средства за контрол на скоростта ще се използват в значителна степен и в тъмната част на денонощието.

Ако ви предстои пътуване, имайте предвид, че трафикът вероятно ще бъде засилен в посока от града в навечерието на почивните дни, и към града – в следобедните часове на последния почивен ден. Не се поддавайте на нетърпението и припряността, не предприемайте рискови маневри и изпреварвания. Спазвайте ограниченията на скоростта и ползвайте предпазни колани и обезопасителни системи за деца

Ако отсъствате от дома си за по-дълго време

Предстоящите празнични дни дават възможност за пребиваване извън дома, съветът на полицията е, когато напускате жилищата си за по-дълго време, да не съобщавате това на широк кръг от хора, но все пак да информирате за това най-близките си съседи, които да наблюдават дома ви. Избягвайте да държите големи суми пари или скъпи вещи в дома си. Пари и ценни предмети не бива да оставяте и в автомобилите си, независимо за колко време ги напускате.

Пазете се от джебчии!

Пазете се от джебчии! Джебчиите използват струпването на много хора около пазарите и църковните храмове. Техни удобни мишени са дамските чанти и задните джобове на панталоните. Носете чантата си затворена, с катарамата към Вас и плътно до тялото, а портфейла – във вътрешния джоб.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Ако трябва да опишете Казанлък с една дума, коя би била тя?

Най - четени новини

за последната седмица

Зам.-кметът Сребра Касева: ОДК Казанлък няма да бъде закрит и продължава дейността си

4529 | 11 ноември 2025

Президентът на Ливан Жозеф Аун посети “Арсенал“

4469 | 11 ноември 2025

Мъж откри свой роднина в безпомощно състояние в апартамента му в Казанлък

4424 | 10 ноември 2025

В Световния ден на доброто - кметът Галина Стоянова и началникът на РУ-Казанлък Иван Господинов наградиха двамата казанлъшки ученика за достойната постъпка

3631 | 13 ноември 2025

Тържествен концерт на Военния духов оркестър ще озвучи площад „Севтополис“

3570 | 14 ноември 2025

Павел баня - домакин на националната среща “Вяра и семейство”

3549 | 11 ноември 2025

„Алба - Дамасцена МСК“ е отборен шампион в екстремния шампионат на България

3077 | 10 ноември 2025

12-годишно момиче пострада след побой от майка си в Казанлък

2525 | 12 ноември 2025

Добрият пример: Младеж намери портмоне с голяма сума пари и го върна на собственика му

2474 | 13 ноември 2025

„Суплес“ дух от Гурково до Америка – кметът отличи вицесветовния шампион Иван Раднев

2199 | 13 ноември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак