11:50 | 11 април 22 2150

Децата и младежите от детските центрове изненадаха посланика на Куба

Децата и младежите от детските центрове изненадаха посланика на Куба / Новини от Казанлък

Приятно изненада остана от невероятния и много мил дар от децата и младежите от Дневните центрове „Работилница за мечти“ и Защитеното жилище „Оптима“ в село Дунавци, Нейно Превъзходителство Каридад Ямира Куето Милиан - посланик на Куба в България.

Тя бе гост на Казанлък за откриваното на Дните на Куба и приятелството с Куба, в града на розите.

Инициативата бе прекъсната заради пандемията и две години нямаше прояви по нея.

Потребителите от ДЦДУ и ДЦПЛУ подариха на посланика част от паното с техни отпечатъци, създадено като символ на приятелството, по повод Международния ден на детето.

Платното, дълго повече от 20 метра, което миналата година бе създадено, се превърна в поредица картини, които от „Работилницата“ подаряват на свои приятели, в името на създаването на нови мостове между децата и възрастните от различни части на света.

Освен парче от това огромно пано, от „Работилницата“ дариха Нейно превъзходителство и с картина, изобразяваща Куба, която създаде 11 годишният Христо Вълев, който посещава ДЦДУ  от малък. Посланичката получи и пано-символ на Долината на розите  от младежите на ЗЖ „Оптима“.

Подаръците връчиха Теди, Пенчо, Миро и Митко.

В мило писмо децата отправиха и покана към Н.Пр. Каридад Ямира да посети Центровете, при своето ново гостуване тук, най-вероятно за Празника на розите и приятелството през юни.

Тук е много красиво, хората са сърдечни,а вие много усмихнати, бяха първите думи на Нейно превъзходителство  Каридад Милиан.
Гостуването й в Казанлък бе по покана на МЦР „Взаимопомощ“ и Община Казанлък.

В рамките на Дните на Куба в Казанлък бе открита и интересна изложба с фотоси и творби на кубинския художник Алексис Салазар, а приятели на Куба подготвиха и прекрасен концерт, в който имаше много цвят, тунци, зумба, латино-ритми и приятни изненади.

Беше много, много цветно и весело!

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10068 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7419 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6205 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4907 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4212 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4197 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3604 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3582 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2853 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2668 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак