16:38 | 06 април 22 2104

МС отпуска 6 млн. лв. за изграждане на учебни корпуси, сред тях е и ПМГ “Никола Обрешков“

МС отпуска 6 млн. лв. за изграждане на учебни корпуси, сред тях е и ПМГ “Никола Обрешков“ / Новини от Казанлък

С над 6 млн. лв. ще бъдат продължени реконструкциите и изграждането на модерни пристройки и нови учебни корпуси в 33 детски градини и училища в страната. Средствата бяха отпуснати днес с постановление на Министерския съвет и ще бъдат добавени към бюджета на програмата на Министерството на образованието и науката (МОН) за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища 2020 – 2022 г.

В някои образователни институции ще бъдат извършени основни ремонти, с които да се подобрят условията за отглеждане и обучение на децата и учениците. Допълнителни учебни сгради се строят в ОУ „Св. Иван Рилски“ в Перник, Природо-математическата гимназия „Никола Обрешков“ в Казанлък, в Първо ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в Гоце Делчев и в ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ в сливенското село Сотиря. Към Професионалната гимназия по компютърни науки и математически анализи в Стара Загора ще се създаде многофункционален корпус с образователни съоръжения, общежитие, столова и ще се оформи дворното пространство. Изцяло нови сгради на детски градини се доизграждат в Добрич, Кърджали, Свиленград, Раковски, Родопи, Айтос и село Изворско, община Аксаково.

Програмата на МОН цели да се подобри материалната база в повече образователни институции. Успоредно с това се работи за намаляване на недостига на свободни места в яслите и детските градини и за успешното включване на четиригодишните в системата на предучилищното образование. Благодарение на новопостроените учебни сгради и корпуси повече училища ще могат да преминат към едносменен режим на обучение.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6748 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

4001 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3540 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2779 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2778 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2698 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2408 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2323 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1922 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1838 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак