12:09 | 17 март 22 2554

Закупените от Общината ново поколение апаратура за рентгенови снимки и нов ехограф вече са в ДКЦ Поликлиника Казанлък

Закупените от Общината ново поколение апаратура за рентгенови снимки и нов ехограф вече са в  ДКЦ Поликлиника Казанлък / Новини от Казанлък

Нова модерна медицинска апаратура, закупена от Общината вече е доставена в ДКЦ Поликлиника Казанлък. С 30 000 лв. за ехограф и 30 000 лв. за рентгенов дигитализатор DR Община Казанлък подпомогна качеството на работа в ДКЦ Поликлиника в града.

DR-ът (Direct radiography - директна дигитализация) дава усъвършенстван рентгенов образ и значително съкращава времето за обработка между две снимки. През пандемичните месеци Отделението по образна диагностика в казанлъшката поликлиника беше изключително натоварено и достигаше до обработката на близо 2 000 рентгенови снимки месечно, което е голям обем труд за персонала. Предишната рентгенова апаратура на поликлиниката беше CR (Computed Radiography - компютърна дигитализация), която често даваше дефекти при одиагностичните изображения и затрудняваше работата. Предимствата на дигиталната рентгенография спрямо аналоговата организация на създаване, пренасяне и съхраняване на диагностичните изображения са безспорни и в полза на по-качествената работа за пациентите.

Ехографът от ново поколение медицинска апаратура ще бъде на разположение в гинекологичен кабинет и също ще подобри работата на медиците с пациентите.

Средствата за закупуване на модерната медицинска апаратура са осигурени от бюджета на Общината за 2021 г. след получено одобрение от Общински съвет – Казанлък.

Осъвременяването на сградата на Поликлината продължава, след извършения ремонт със средства на Общината за внедряване на мерки за енергийна ефективност през миналата година. Кметът Галина Стоянова и нейният екип осигуриха за целта финансова подкрепа от Националния доверителен екофонд по Инвестиционната програма за климата. Проектът възлезе на 804 000 лв., от които 120 000 лв. – съфинансиране от Общинския бюджет. За вътрешното обновление на помещенията в поликлиниката Общината вложи други 115 000 лв. С други 64 860 лв. с ДДС от общинския бюджет бе закупен нов рентген, последно поколение медицинска апаратура. С подкрепата на Община Казанлък в момента се работи по строителното и архитектурното проектиране на товаро-пътнически анансьор, който значително ще облекчи дейностите в здравното заведение.

Пресцентър на Община Казанлък 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

25834 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8915 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8887 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8343 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5209 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4688 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4149 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3326 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3165 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2973 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак