17:41 | 29 декември 21 2214

Базарът в Павел баня събра над 7 000 лв.

Базарът в Павел баня събра над 7 000 лв. / Новини от Казанлък

Коледният благотворителен базар в Павел баня, иницииран от “местните Семейчовци”, тази година събра общо 7 231 лв. В него се включиха, както 15-те семейства, които по един или друг начин са свързани с курортния град, така също учениците и учителите от СУ “Христо Ботев” и Професионалната гимназия по ресторантьорство и хотелиерство, служители от общинска администрация - Павел баня, местни хотелиери и ресторантьори и хлебаря Митко Турийски. Коледният базар започна на 18 декември и продължи и в дните след Коледа.

Днес в кабинета на кмета Иса Бесоолу представители на “Семейчовци” отвориха кутията с дарения и отчетоха спечеленото от продажбите през изминалите дни. Така сумата от 7231 лв. ще бъде дарена на Община Павел баня, за да се подпомогне изграждането на две площадки: една спортна площадка за лица с двигателни увреждания и друга - изцяло детска площадка.

Благотворителната инициатива на “Семейчовци” не е първата такава. За пета година те подпомагат общински проекти с обществена значимост. Така със средствата от 2019 г. бе подпомогнато изграждането на спортна площадка в центъра на Павел баня.

“Благодаря на всички, които приеха благородната инициатива присърце и не се поколебаха да участват в събирането на средства в обществена полза. Винаги съм вярвал в хората и добрината им. Съпричасността им тези дни ми дава пълно основание да продължавам да го правя”, заяви кметът Бесоолу, поздравявайки отново “Семейчовци” за базара им с кауза.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38581 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13063 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10292 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8979 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4787 | 11 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

4701 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3833 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3826 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3231 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2746 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак