14:44 | 09 декември 21 3174

8-годишният китарист Божидар грабна първото място в Испания

8-годишният китарист Божидар грабна първото място в Испания / Новини от Казанлък

Заслужена с труд, упоритост и талант награда получи 8-годишният китарист Божидар Вонев от класа по класическа китара, към НЧ „Възродена Искра – 2000“, с преподавател Стефан Христов. В сърцето на Испания – прекрасния град Валенсия, в залата на консерваторията „Хосе Итурби“ се състоя VIII Международен конкурс за класическа китара, на който Божидар беше единствения представител от България.

Конкурсът се проведе под егидата на една от най–известните в света фирми за производство на класически китари „Alhambra“. Жури в престижният конкурс бяха професори по китара от Италия, Германия и Испания. Те поздравиха Божидар за убедителното представяне, първо място в групата на възраст от 8 до 10 години, а той и неговия учител Стефан Христов бяха поканени на телевизионно интервю. Развалнуван Стефан Христов сподели, че дори само тази награда и признание са му достатъчен стимул в неговата работа като преподавател.

Божидар Вонев започва да учи китара на 5-годишна възраст. От тогава до сега обичта му към този прекрасен инструмент не стихва. Въпреки, че е само на 8 години Божидар е лауреат на много наши и международни конкурси. Според думите на неговият учител за развитието на таланта и възможностите на едно дете от особено значение е и подкрепата, която то има в семейството си.

Обнадежден и укрилен от достойното си представяне Божидар се готви с нови сили и устрем за предстоящите канкурси в страната и чужбина. А неговият учител изказва сърдечна благодарност за подкрепата на НЧ „Възродена Искра – 2000“ и скъпия и уважаван испански приятел и колега - г-н Мануел Адалид, лютиер от Валенсия.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6462 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6402 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4169 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3873 | 11 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3712 | 06 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

3322 | 13 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3271 | 10 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

3002 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

2990 | 06 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2973 | 08 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак