08:40 | 01 юли 21 3422

„БСП за България“ от Горно Черковище: Селата са доказателство за нефункционираща държава

„БСП за България“ от Горно Черковище: Селата са доказателство за нефункционираща държава / Новини от Казанлък

Хората искат изкореняване на корупцията като технология на управление

„Селата са илюстрация как не функционира  местното управление вече 10 години. Няма взаимодействие между  кметство, община, областен управител и държава. Доказателството  за това е нашето село, тук нищо не е наред - от  сечта на горите, непочистеното навреме корито на река Гюрля, битовата престъпност, социалните неравенства - до категоричната липса на политика за населените места“,  споделиха жители  на казанлъшкото село Горно Черковище пред кандидатите за народни представители на „БСП за България“ Георги Кадиев, Пламен Караджов и д-р Иван Колев.

Хората показаха петте опасни моста с  голяма тревога. „Дойдоха  да почистят речното корито по линия на Община Казанлък, а подкопаха основите на моста и така до днес - без грижа, без отговорност. Всяка сфера се управлява като кръжочна дейност - без прозрачност, без контрол и без отчет. Да не говорим за образование, здравеопазване, земеделие, как да задържим децата си тук“, заявиха горночерковци.

„За да се върнат младите на село трябва специална концепция в инфраструктурата, която да даде удобство за семействата, преференции за местен бизнес, безлихвени заеми, подкрепа за създаване на нови фамилни малки и средни животновъдни ферми. „БСП за България“ акцентира  в платформата си върху недопускане на безнаказаност за престъпниците и битовата престъпност, изкореняване на корупцията като технология на управление“, подчерта Георги Кадиев - водач на листата. Той начерта стъпките, които трябва да се извървят: първата е да се посочат всички действащи лица  при купуването на гласове, втората е 11 юли, която е най-важната за предстоящите крачки на промяна, включително и по места.

Пламен Караджов, с преференция 103 в листата, отговори на въпрос за социалните преференции на коалицията с номер 4 в интегралната бюлетина: ние сме за еднократна помощ при раждане, подкрепа в размер на 6 500 лв. за всяко второ и трето дете на родители, които са осигурени минимум 24 месеца назад, нулев данък върху доходите от труд до навършване на 26 години, осигуряване на по-високи доходи за пенсионерите чрез преизчисляване на всички пенсии спрямо средния осигурителен доход през 2017г. и законодателство в защита на хората с увреждания за гарантиране правото на труд и достоен живот.

„Безплатни лекарства за  децата до 14 години сме заявили в предизборната си платформа, както и безплатни учебници за всички от 1 до 12 клас, безплатни  детски градини и ясли, еднократна помощ от 250 лв. за децата от първи до четвърти клас“, допълни д-р Иван Колев, с преференция 105, посочвайки крайната необходимост от радикална промяна в здравеопазването, прозрачност и контрол на финансирането му.

Динко Господинов, кандидат с преференция 114 от листата, обясни че промяната е нужна в България, за да не западат повече населените места, за да останат в родината си младите, за да се възроди родното производство и да се развива България.

Купуването и продаването на гласове е престъпление!

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Сдружение “Жените на Казанлък“ с ново попълнение

9012 | 05 февруари 2025

Задържаха 40-годишен шофьор с 1,23 промила алкохол на пътя Казанлък - Копринка

6635 | 03 февруари 2025

Тази вечер, Станислав посреща своите гости в “Черешката на тортата“ с амбициозно меню

6038 | 04 февруари 2025

Момче се бори за живота си след инцидент с кросов мотоциклет в село Шейново

5901 | 03 февруари 2025

Арх. Христо Инджов спечели конкурса за Главен архитект на Община Казанлък

4501 | 06 февруари 2025

Осъден на 3г. и половина затвор заради цигари без бандерол: Спипали го на паркинг за товарни камиони

3367 | 06 февруари 2025

Почерпен, неправоспособен шофьор затисна с колата си 42-годишен пешеходец в малките часове

3222 | 04 февруари 2025

Шофьор се озова зад решетките за 24 часа, карал с 2,20 промила алкохол

3161 | 05 февруари 2025

Набирането на средства за поставяне на паметна плоча на Петя Павлович в Казанлък продължава, ЛХМ „Чудомир“ апелира за подкрепа на кампанията

2405 | 06 февруари 2025

Царица Роза 2017 планира издаването на своята книга-албум “Казанлък - традиция и наследство“ през 2026 г.

2157 | 04 февруари 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак