11:59 | 21 юни 21 4537

Випуск 2021 на ПГЛПТ получи своите дипломи

Випуск 2021 на ПГЛПТ получи своите дипломи / Новини от Казанлък

На тържествена церемония ПГ по лека промишленост и туризъм в Казанлък връчи дипломите на 56-я випуск на казанлъшката гимназия. В него блестеше и Царица Роза 2021 – Александра Хаджихристова – завършила с отличен успех. Дипломите си получиха абитуриенти в специалностите „Бизнес-администрация“ и „Производство и обслужване в заведенията за хранене и развлечения“. Голяма част от випуска са положили и втори изпит - за придобиване и на допълнителна степен за професионална квалификация, което директно им отваря пътищата към пазара на труда в туристическия сектор, където специалистите от гимназията са високо ценени.

Директорът на гимназията Антони Илиев приветства зрелостниците в Иновативния кабинет на открито в двора на гимназията и им пожела здраве и успехи по пътя им в живота. Първо, с внимание и специални награди бяха удостоени отличниците сред дипломираните, както и учениците предстaвили се най-добре на зрелостните изпити и на държавните квалификационни изпити – Донна Цвяткова, Йоана Иванова, Александра Хаджихристова и Костадинка Стойкова от 12а и Стела Дичева от 12 б клас. Много от абитуриентите не скриха сълзите си в последният си ден в училище като споделиха, че винаги ще помнят професионалната гимназия по лека промишленост и туризъм като техният втори дом.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6745 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3538 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

3320 | 04 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2775 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2773 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2695 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2405 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2319 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1915 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1788 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак