17:00 | 10 май 21 2526

Над 2 000лв събра Пролетният базар в Розово

Над 2 000лв събра Пролетният базар в Розово / Новини от Казанлък

Сумата от 2107 лв събраха розовци на Пролетния базар, който се проведе през вчерашния слънчев майски ден. Над 200 усмихнати гости, с добри емоции и желание да помогнат направиха базара с успешен край. Близо 50 души се включиха в измайсторяването на изделията. Средствата ще бъдат дарени за църквата "Св.в.м Димитрий" в село Розово.

Напитки, солени и сладки изкушения похапнаха малки и големи, закупиха и красиви сувенири, които по време на базара бяха осветени. Така благотворителният базар се превърна в малък празник.

„Участниците вложиха не само  материали и пари, те вложиха желание и сърце в това, което създадоха“,  благодари кметът на Розово.

2107 лв са първата малка стъпка към ремонта на църквата в Розово, за който са необходими близо 200 000 лв. Кметът на селото Венцислав Колев сподели, че на места Божият храм има нужда от реставрация, по-сериозен ремонт, а не само козметични подобрения.

Това не е единствената кауза, за която в Розово са обединили своите сили. Чрез кутии за дарения се събират средства за изрисуване на образа на Васил Левски. Розово започва да придобива все по-патриотичен облик. Само преди година ликът на Христо Ботев бе изрисуван на автобусна спирка, в непосредствена близост до изграждащата се Академия за таланти.

Кметът на селото възнамерява още по-тържествено да представи Апостола, като лицето му бъде осветено през тъмната част на денонощието. На северната страна на трафопоста в центъра, където ще се издига Левски, цветни светлини ще образуват и българския трибагреник. Венцислав Колев допълни, че отново ще заложи на талантливите творци Венцислав Каспаров и Калин Хаджиев, изрисували Христо Ботев.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6281 | 09 март 2026

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6090 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

3939 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3697 | 11 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3639 | 06 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3112 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

2959 | 06 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2936 | 08 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

2779 | 10 март 2026

Съдът в Стара Загора отказа да върне делото на двамата полицаи обвинени в убийство на прокуратурата и насрочи заседания през април

2747 | 06 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак