11:42 | 18 март 21 1523

Ангел Джамбазки: Зелената сделка ще бъде катастрофа с национални мащаби

Ангел Джамбазки: Зелената сделка ще бъде катастрофа с национални мащаби / Новини от Казанлък

Зелената сделка не трябва да бъде допускана, защото ще бъде катастрофа с национални мащаби, настоява зам.-председателят на ВМРО-БНД Ангел Джамбазки.

Заради Европейския зелен пакт той прогнозира тежки дни пред Старозагорски регион. Заплахата по думите му е заради безобразното поведение на редица български управляващи. Ангел Джамбазки припомни собствената си яростната съпротива срещу безумието наречено „Зелена сделка“ в качеството си на евродепутат.

Моя последователна като представител в Европарламента е била срещу това безумие, което застрашава хиляди работни места в Източномаришкия басейн, категоричен е Ангел Джамбазки.

Унищожаването на енергетиката основана на въглища ще засегне не само Старозагорска област, но и редица други области, а и цялата българска енергетика, предупреди зам.-председателят на ВМРО. Той припомни, че неотдавна при студено време излезе от строя за 24 часа един от реакторите на атомната централа „Козлодуй“.  По това време единственият балансьор, който успя да съхрани електроенергийната система на България беше

Източномаришкия басейн и електричеството произвеждано там. И, ако се бяха вслушали в зелените утопии, в за едно денонощие държавата щеше да бъде без ток, отбеляза Джамбазки. Той препоръчва на всеки един зелен утопист да спре да използва електричество, за да се топли и да си свети вкъщи, защото според тях това не е екологично.  

Тази битка ще стои пред всяко българско правителство. Като задача №1. Управляващите трябва да водят политика, която да не допусне загубата на работни места и унищожаването на българската енергетика, смята Ангел Джамбазки. Според него има редица български партии, които абсолютно безотговорно и безумно прокламират тези, свързани със закриването на въглищните централи, защото знаят, че никога няма да управляват. Той не изключва и че те са стимулирани от външни интереси. Ангел Джабазки ги призова да излязат с лицата си пред старозагорските избиратели и честно да им обяснят какво ще се случи, ако се изпълнят техните утопии.

Купуването и продаването на гласове е престъпление.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

27840 | 03 април 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

6758 | 03 април 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

6342 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

5500 | 01 април 2026

Кметът на Казанлък покани медицинските сестри от детските градини и училища на официална вечеря в навечерието на 7 април

4811 | 06 април 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

4079 | 31 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3482 | 31 март 2026

Апартамент пламна в Казанлък, пожарникари предотвратиха по-сериозен инцидент

3363 | 05 април 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

3159 | 31 март 2026

На прага на мотосезон 2026, казанлъчанинът Пламен Койчев напомня, че страстта и разумът вървят заедно на пътя

2912 | 02 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак