16:03 | 03 декември 20 2644

Стационарът за туберкулоза в Стара Загора стана ковид отделение

Стационарът за туберкулоза в Стара Загора стана ковид отделение / Новини от Казанлък

Прекратен е приемът на пациенти с туберколоза в единственото специализирано лечебно заведение в област Стара Загора, съобщи пред радио Стара Загора управителят на болницата за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания д-р Камелия Харачерова.

Това се налага, заради откриването на ковид-отделение с 18 легла. 30 човека – лекари и медицински персонал работят в него, като в същото време лекуват и хората с хронични белодробни заболявания, които остават на стационар.

Всички пациенти с туберколоза са изписани за домашно лечение, след изследвания, че не са заразни. Ако се наложи да се приеме нов пациент с туберколоза ще трябва отново да преформатираме отделенията, допълни д-р Камелия Харачерова.

Тя пое общинското лечебно заведение в края на май в лошо финансово състояние. Към момента със средства от общинския бюджет е закупен нов рентгенов апарат за 50 хиляди лева, а с други 15 хиляди е възстановена кислородната инсталация. В болницата очакват и 25 хиляди лева от община Стара Загора, с които до края на годината да бъде изплатена една от двете забавени заплати. Медиците там трябва да получат и обещаните от МЗ по 1000 лева за работещите с ковид на първа линия.

БНР-Стара Загора

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10068 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7419 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6206 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4907 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4212 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4197 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3604 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3582 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2853 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2668 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак