Централната Рибно-опазваща организация ще управлява рибните ресурси в язовир Копринка в продължение на 5 години. Това става ясно от издадена заповед от министъра на земеделието, храните и горите от 12 октомври 2020 г.
Язовирът е държавна собственост с проектна залята площ от 11 200 дка. Процедурата по възлагане на управлението на рибните ресурси на язовир Копринка бе пусната на 25 март тази година.
Сега следва сдружението да оповести обществеността, относно условията и възможностите за любителски риболов на язовира. В срок от един месец ЦРОО трябва да обозначи с информационни табели за възможностите за риболов във водите на Копринка.
Задължение на организацията ще бъде да покриват минималните ежегодни нормативи за зарибяване.
Изпълнителният директор на ИАРА трябва да определи списък с риболовни надзиратели, както и районите им на действие, на които ЦРОО ще издаде служебни карти.
Издадената заповед може да бъде обжалвана по реда на Аднистративнопроцесуалния кодекс в 14-дневен срок от съобщаването й.
Заповедта на министъра може да видите тук.
снимка: Енчо Славов
Хотелски комплекс Артемида предлага работа за рецепционист
Хотелски комплекс Артемида обявява свободна позиция за длъжността „Рецепционист“. Изискванията, на които...
Био ферма в град Шипка продава екологично чисто телешко месо - шол
Био ферма в град Шипка продава екологично чисто телешко месо - шол. Доставяме до Вашия адрес продукти с истински...