14:49 | 14 октомври 20 4428

И в Старозагорско започват масирани проверки за спазване на противоепидемичните мерки

И в Старозагорско започват масирани проверки за спазване на противоепидемичните мерки / Новини от Казанлък

В Областна администрация днес се състоя работно заседание на Областния медицински съвет. То се проведе във връзка с постоянно увеличаващия се брой на положителните проби за COVID-19 и на заболелите от коронавирус в Старозагорска област.

„В последните дни вървим само нагоре. Вероятно най-трудното тепърва предстои през студените месеци, когато ще се увеличи и броят на заболелите от остри респираторни заболявания и други видове грип“, заяви директорът на РЗИ д-р Станимир Станков.

Данните сочат, че за последното денонощие са регистрирани 35 положителни проби. От месец март до този момент в лабораториите в Старозагорска област са извършени общо 29 000 теста за коронавирус. От тях 3005 са се оказали положителни. Това са 10.12 процента от всички изследвани. Преминалите през болнични заведения са 260. Спрямо общия брой положителни смъртността е 4.5%. Починалите са 39. 

Към момента в областта има регистрирани 957 позитивни на коронавирус лица. 802-ма души са под карантина. Тези на домашно лечение са 444, а в болница са 29, съобщи проф. Йовчев, изпълнителен директор на УМБАЛ „Проф. Ст. Киркович“.

В реанимацията на болницата се намират 5 души. Двама от тях са интубирани, а трима са на кислородна терапия.

„Осигурили сме ремдесевир и други необходими лекарства за болните. Разполагаме и с достатъчно предпазни средства. Днес очакваме да пристигнат още антибиотици. По отношение на лекарствата и консумативите нямаме проблеми. Имаме и 30 респиратора“, каза още проф. Йовчев.

Легловата база в Инфекциозна клиника е заета на 50%. Отбелязва се обаче увеличаване и на случаите на хепатит. Проф. Йовчев обясни, че при нужда в УМБАЛ могат да бъдат разкрити до 100 легла за заболели от коронавирус.

Заради увеличаващия се брой на заболелите от коронавирус от утре в Старозагорска област започват масирани проверки за спазване на противоепидемичните мерки. От Областния медицински съвет призовават гражданите да спазват въведените ограничения и да се отнасят отговорно към собственото си здраве и това на останалите хора.

Пресцентър Областна администрация Стара Загора

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъчанин е на второ място в националния конкурс на вестник “Рибар“ с улов на 38-килограмов амур

12352 | 20 януари 2025

Плеяда от звездни актьори идват в Павел баня за II Национален фестивал “Чудото“

11936 | 16 януари 2025

От нея за него: Любовно обяснение на моста край Овощник зарадва рожденик

9455 | 15 януари 2025

Рибари мериха сили в състезание по джиг риболов от лодка на язовир “Копринка“

8796 | 20 януари 2025

„Софарма“ АД, гр. Казанлък информира заинтересованото население във връзка със своето Инвестиционно намерение

8732 | 16 януари 2025

Казанлъчани настояват за възстановяване на влакове, преминаващи през Казанлък

8104 | 15 януари 2025

Царица роза 2024 в Топ 3 на Мис България

6064 | 15 януари 2025

Жена с 2,06 промила алкохол катастрофира край град Крън/ ВИДЕО

5451 | 15 януари 2025

Верижна катастрофа на бул. Никола Петков в Казанлък

4350 | 20 януари 2025

Непълнолетен бабаит обра деца в Казанлък

4086 | 15 януари 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак