15:35 | 13 октомври 20 4406

Хора с увреждания се включиха в Thracian Run and Bike

Хора с увреждания се включиха в Thracian Run and Bike / Новини от Казанлък

Популярното състезание, предпочитано от любители и професионалисти Thracian Run and Bike 2020, което се проведе на 11 октомври, за първи път включи и лица с увреждания, като част от трасето на маратона беше пригодено за тях.

Инициативата бе подкрепена от Сдружение "Терапии асистирани с коне -Петя Караниколова“ заедно със специалните гости - Мария Николова (една от най-успешните през последните години бегачки на дълги разстояния) и Константин Атанасов (ултрамаратонец).

Проведе се символично пробягване на кратък участък, където всеки един от участниците се включи според възможностите си и спецификата на физическото си състояние. "Целта беше да преминем заедно старт/финала с подкрепата на придружители и приятели и да покажем, че хората с увреждания са част от нашето общество.", коментират организаторите.

На финала, всички участници получиха ваучери предоставени от сдружение "Терапии асистирани с коне -Петя Караниколова ”, за посещение, консултация и запознаване със спецификата на конната терапия; медали предоставени от организаторите на събитието, и графики предоставени от фонда на Художествената гимназия в гр.Казанлък.

"Нека не забравяме, че всъщност всички сме различни. Всеки се отличава с нещо от околните! Тук опираме до отговорността на възрастните, възрастните, които възпитават и са модел за поведение на новото поколение. Защото когато детето зададе въпрос за различието, дори и да е на 3 години, трябва да можем да му отговорим без смут и напрежение, като го уверим с чувство на симпатия и съпричастност, че има и такива хора и те имат същите потребности като нас. И те се нуждаят от нашата подкрепа и помощ, за да се усмихнат.

Ежедневно работя с такива хора, повярвайте имаш ли късмета да те допуснат в своя магичен свят, дори само да надникнеш в него, можеш да откриеш толкова багри и други светове!", разказва на финала Петя Караниколова председател на Сдружнието.
 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6767 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

6009 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3551 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2798 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2792 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2711 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2424 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2334 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2010 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1941 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак