Новият сезон на кулинарното предаване „Ловци на храна” с водещ шеф Андре Токев ще стартира с есктравагантна люта салата oт рози. Мастър шефът, заедно с Игор Дамянов са гостували в село Тъжа през най-красивия и ароматен сезон за района – по розобер. И то не в кой да е дом, а в родната къща на темпераментната Дора Петкова, ръководител на НЧ „Жар-2000”.
В първия епизод двамата ще се запознаят с тънкостите на розобера и традициите в отглеждането на маслодайна роза и ще научат имената на всички сортове отглеждани у нас, а сладкодумната леля Дора от село Тъжа ще ги впечатли си традиционни ястия от региона, приготвени от рози.
Дора издаде пред kazanlak.com, че е гостила шеф Токев и Игор с автентичната за село Тъжа шупла (катма) с розово сладко, приготвено от видовете роза „Радуга” и „Сентифолия”. Шеф Токев пък приготвил нестандартната салата с рози, люта чушка и ягоди.
„Беше изключително вкусно!”, заяви развълнуваната домакиня. „Възхитена съм от целия екип. А шеф Токев е страхотен човек, много земен и зареждащ с положителни емоции.”, допълни Дора.
“Ловци на храна” се завръща в ефира на bTV тази неделя, 27 септември, в 12.30 часа.
Аквапарк Овощник търси персонал за сезон 2025
Аквапарк Овощник търси персонал за следните позиции сезон 2025: - Паркинг - Помощник готвачи - Касиерки - Спасители...
Сезонна работа в рекламна агенция
Търсим колега за свободната позиция общ работник-разпространение на плакати на морето. Желателно е кандидатът...
Рекламна агенция търси касиер
Касиер в рекламна агенция Изисквания: -Добра финансова грамотност - Желание за обучение и развитие - Внимание...
ПХГ ”Св. Св. Кирил и Методий“ - Казанлък, обявява прием за учебната 2025 /2026г. , по следните специалности:
Профилирана хуманитарна гимназия ”Св. Св. Кирил и Методий“ гр. Казанлък, обявява прием за учебната 2025 /2026г. , по...