15:22 | 16 септември 20 3633

Общината влага 300 хил. лв. в ремонт на тротоари в Казанлък

Общината влага 300 хил. лв. в ремонт на тротоари в Казанлък / Новини от Казанлък

300 хил. лв. отделя от собствения си бюджет Община Казанлък за ремонт на тротоари в Града на розите. Това заяви заместник-кметът по инфраструктура, строителство и транспорт Даниела Коева.

„За поредна година в инвестиционната програма на Община Казанлък се залагат средства за подмяна на тротоарните настилки. За 2020 година средствата, заложени в бюджета са на стойност 300 000 лв., като към момента голяма част от обектите, които подлежат на подмяна на тротоарните настилки вече са приключили.”

Вече завършените ремонти са северния и южния тротоар на ул. „Бенковски”, западния тротоар на бул. „Никола Петков”, който е един от най-дългите в Казанлък и започва от кръстовището с бул. „Княз Ал. Батенберг” и стига до кръстовището на моста към парк „Тюлбето”.

В момента общината работи по тротоарната настилка на ул. „Столетов”, като източния тротоар вече е приключен, а в момента се довършва западния. Предстои да се поправи настилката на тротоара и пред ДГ „Мечо Пух”.

Общо 5700 кв.м. тротоарни площи обхваща тазгодишният ремонт, като с това заложените обекти за годината ще бъдат изпълнени.

Относно критериите, по които се избира кои тротоари да бъдат ремонтирани зам. кметът заяви: „От няколко години работим последователно в тази посока, площта на тротоарите е голяма и това няма как да се случи изведнъж. Започнали сме от улици, които са централни и хората, които минават по тях са много. В крайна сметка се надяваме да стигнем и до по-малки улици.”

Една от централните улици обаче с лошо състояние на тротоарната площ е ул. „Иван Вазов”, за която Коева поясни, че не е започнат ремонт, поради течащ строеж на сграда и предстоящи други инвестиционни намерения. „За да има устойчивост във времето и да не се налага разкопаване ние избираме ремонтите да са на улици, където инвестиционните намерения или строежите вече са приключили.”, допълни зам. кметът.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6392 | 09 март 2026

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6358 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4146 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3854 | 11 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3697 | 06 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3253 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

2985 | 06 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

2978 | 10 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2964 | 08 март 2026

Съдът в Стара Загора отказа да върне делото на двамата полицаи обвинени в убийство на прокуратурата и насрочи заседания през април

2773 | 06 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак