16:29 | 14 юли 20 2013

Призови места за Светлинките от литературния конкурс

Призови места за Светлинките от литературния конкурс / Новини от Казанлък

Нито ваканцията, нито извънредното положение могат да спрат ентусиазма на децата от Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Ив. Рилски”. Тяхната работа ще продължи през цялата ваканция, като плановете им са да успеят да завършат и подготвят за печат поне една от двете книги, върху които работят в момента.

Продължават да пристигат и добри новини за отличени с призови места ученици от клуба. Този път наградите са от литературния конкурс „Отвъд хоризонта или важните неща – невидими за очите, видими за сърцето“, организиран от сдружение „Алианс Балкани“ и Община Враца. Призьори в първа възрастова група са Фая Гератлиева, - 10 г., Рая Енева – 9г. и Вирсавия Янкова – 8г. При големите, отличените са Лъчезар Йорданов – 16г. и Кирил Димов – 15г.

Вече са готови и корицата и илюстрациите на романа в стихове „Хроники на глухарчетата”. Художник е петнайсетгодишният Кирил Димов, а оформител на корицата и книжното тяло е Диан Илиев.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

6963 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6779 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3565 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2813 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2806 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2725 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2436 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2347 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2099 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1952 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак