11:40 | 12 март 20 5361

Двама арсеналци остават в болницата и днес

Двама арсеналци остават в болницата и днес / Новини от Казанлък

След вчерашният инцидент в Завод 4 на „Арсенал” – Мъглиж, шестима работници пострадаха и бяха откарани в спешното в МБАЛ „Д-р Христо Стамболски” в Казанлък. Четирима от тях бяха освободени след преглед още вчера.

Мъж и жена са останали под наблюдение в казанлъшката болница, като състоянието им е стабилно и предстои скоро да ги изпишат.

„В стабилно, добро състояние са, обработени са хирургично. Оставени са под наблюдение и най-вероятно още утре ще бъдат освободени за домашно лечение.”, заяви директорът на казанлъшката болница д-р Кети Маналова.

Припомняме ви, че вчера взрив, възникнал в цех за капсул-детонатори, причини щети и рани 6 души в завода в Мъглиж. В самото помещение, където е възникнал взрива, не е имало хора, но от взривната вълна са се разрушили два близки до склада цеха, където е имало работници, които бяха с прорезни рани по главите от счупените стъкла и повредена дограма на цеховете.

Снимки: Христо Христов / "Монитор"

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26213 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8946 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8920 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8381 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5239 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4730 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4185 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3357 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3223 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3001 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак