19:14 | 06 март 20 4912

Италиански боклук в Казанлък? Фалшива информация шашна казанлъчани

Италиански боклук в Казанлък? Фалшива информация шашна казанлъчани / Новини от Казанлък

По-рано днес, снимка с лъжлива информация бе разпространена в групата ни За Казанлък. Темата ѝ притесни казанлъчани и събуди тяхното недоволство. Това накара екипът ни да тръгне по следите ѝ.

От снимката се виждаха камари със складирани отпадъци в двор на частна база, а текстът над нея гласеше: „Италианският боклук вече е в Казанлък, в двора на Тонзос Интерстрой. Благодарение на Спас Маринов.“

За краткото време, което публикацията бе видима, десетки пъти тя бе споделена и събуди интереса на казанлъчани, последва и дълга вълна от коментари под нея.

Екипът на kazanlak.com, започна да търси коя е фирмата складирала отпадъците, кой е собственикът, и ще потвърди ли посочената информация, че това е италиански боклук.

След като стигнахме до собственика на фирмата, и ни бе предоставена вярната информация за дейността ѝ, публикацията бе изтрита от нас.  Опитахме се да се свържем и с профилът, който бе публикувал посочената информация, но вече, такъв не съществуваше.

След нашето проучване, се оказа, че посоченото в текста лице Спас Маринов и фирмата Тонзос Интерстрой, нямат никаква връзка със снимките, които са качени.

На снимките се вижда работната база на фирма БГ Рециклинг ЕООД. След като отидохме на място, видяхме, че там има пластмасови отпадъци. 

Свързахме се и с директора на фирмата г-н Матанов, който потвърди, че това не са камари с боклуци, а пластмасови и каучукови отпадъци, които се рециклират и се използват за направата на бетонови изделия. Матанов посочи още, че няма италиански отпадъци, а всичко пристига от Германия.

Своята дейност развива само от миналата година, а вече има направени 7 проверки. 3 проверки са извършени от РИОСВ Стара Загора, а останалите от ДАНС, Икономическа полиция Стара Загора и  Икономическа Казанлък, и от Екоконтрол Казанлък. „Няма горене. Общината видяха какви са изделията, които произвеждаме от бетон. Видяха и инсталацията, която е за рециклиране на отпадъците“ коментира още директорът.

Матанов разказа, че притежава сертификат от Германия и сертификат за производството на бетонови изделия, в които се влагат рециклираните отпадъци.

В края на месеца очаква да получи и ТЮФ сертифират, като това ще бъде първата фирма в България с притежание на такъв.

Попитахме директорът на фирмата и дали има информация, кое е лицето, разпространило информацията? Получихме отговор, че лицето е видяно на видео камерите. Матанов подозира, че снимките са направени през вчерашния ден, на 5 март около 9.20 часа. Забелязал е лице, което е спряло пред базата с бял „Мерцедес“, слязло е от автомобила, след което е влязло в базата и е направило кадрите.

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Вижте всички кандидатки за Царица Роза 2025

8323 | 23 април 2025

Скандал в Овощник завърши със съборена ограда и изпочупени прозорци

6112 | 22 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

4626 | 18 април 2025

Д-р Неделчо Маринов е новият областен управител на Стара Загора

4563 | 23 април 2025

76-годишен самокатастрофира в Казанлък

4353 | 22 април 2025

“Български пощи“ започват обмяната на левове в евро

3508 | 23 април 2025

Силно земетресение разлюля Турция, усети се и в Казанлък

3360 | 23 април 2025

Учениците на ПГЛПТ се срещнаха с успешни бивши възпитаници на гимназията

2914 | 21 април 2025

Полицията се е отзовала на четири сигнала на домашно насилие в Казанлък, Шипка и Скобелево покрай Великден

1908 | 22 април 2025

Задържаха 40-годишен мъж, трошил огледалата на автомобили в Казанлък

1660 | 22 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак