21:10 | 05 февруари 20 10689

Затварят прохода Шипка още от гр. Крън заради обилни снеговалежи / ОБНОВЕНА

Затварят прохода Шипка още от гр. Крън заради обилни снеговалежи / ОБНОВЕНА / Новини от Казанлък

Ограничават преминаването на всички МПС през прохода Шипка, като пътят е затворен още от кръстовището на Крън – Хаджидимитрово. Пътят Дунавци - Шипка също е затворен за движение. Причината е силен вятър, обилен снеговалеж и навявания.

Проходът на Републиката е затворен за автомобили над 12 т. Поради обилен снеговалеж, превозните средства трябва да са с вериги. Шофьорите да карат внимателно, а ако имате възможност да отложите пътуването си, по-добре не тръгвайте. 

Заради ураганният вятър и намалената видимост, линейка и патрулка също са закъсали на пътя Крън - Шипка. 

Много автомобили се оказаха в снежен капан и останаха на пътя заради трудните и на места непроходими зимни условия. Правят се опити да бъдат спасени бедстващите и да изтеглят закъсалите автомобили.

Лошото време стана причина и за катастрофа между лек автомобил и камион. Инцидентът е станал на пътя Копринка - Дунавци. За момента пътят е затворен, тъй като заради удара, камионът е запушил движението на двете пътни платна.

Сигнали за закъсали автомобили са получени и по пътя към Павел баня, в курортното градче също е спрял тока.

Читатели сигнализираха и за паднали дървета на пътя Тулово - Казанлък. Шофирайте с повишено внимание.

Силният вятър и сняг остави без ток жителите на село Шейново. Наши читатели сигнализираха, че тока там е спрял още около 19:00 часа. Жители на Крън, също съобщават, че част от града е останал без ел. захранване.

В град Шипка също няма ток, електрозахранването е спирало три пъти от 19:00 часа насам, като и в момента шипченци са на тъмно. От ЕВН са съобщили, че има проблем с далекопровод и работят по отстраняването на аварията.


Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

7590 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6785 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3567 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2815 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2810 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2733 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2442 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2349 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2140 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1958 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак