12:07 | 14 януари 20 12858

Мъж блудства с 19-годишно момиче в Горно Сахране

Мъж блудства с 19-годишно момиче в Горно Сахране / Новини от Казанлък

На 13 декември, докато 19-годишното момиче се къпело в собствения си дом в Горно Сахране, 29-годишният М.Ш. е влязъл при нея и е започнал да блудства с девойката. В този момент, майката на пострадала е била на втория етаж от къщата. 

Вече задържаният М.Ш. е извършил престъплението в период на изпитателен срок по предходно осъждане.

По искане на Районна прокуратура-Казанлък съдът определи мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо М.Ш., на 29 години, привлечен като обвиняем за това, че на 13 декември 2019 г., в Г. Сахране, е извършил действия с цел да удовлетвори полово желание, без съвкупление с лице от женски пол, на 19 години, чрез използване на безпомощното й състояние– престъпление по чл.150 ал.1 от Наказателния кодекс.

По образуваното досъдебно производство, под ръководството на Районна прокуратура-Казанлък, до момента са извършени разпити на свидетели, събрани са писмени доказателства, назначена е експертиза и др.

Съдът уважи искането на Районна прокуратура-Казанлък и прие данните, които характеризират дееца като лице с висока степен на обществена опасност, трайно незачитащ обществените порядки и установения в страната правов ред, с оглед начина на извършване на деянието -  в дома на пострадалата, докато тя се къпела, а майка й се намирала на втория етаж на къщата. Престъплението е извършено в изпитателния срок по предходно осъждане, като спрямо М.Ш. се води и друго неприключило наказателно  производство.

Определението на Районен съд – Казанлък е влязло в законна сила и не подлежи на обжалване.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6763 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5319 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3548 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2792 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2785 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2706 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2420 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2330 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1936 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1930 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак