11:04 | 31 декември 19 3211

Как посрещат Нова година по света

Как посрещат Нова година по света / Новини от Казанлък

Светът е в очакване на новата година. По традиция посрещането ѝ е съпътствано от зрелищни фойерверки и пищни тържества.

Хонконг ще изпрати 2019 г. с множество протести, които имат за цел да се попречи на празненствата. Голямо шествие е планирано и в първия ден на новата година. Заради продължаващите повече от 6 месеца протести и опасения за сигурността за първи път от десетилетие прочутата новогодишна заря ще бъде заменена от мултимедийно светлинно шоу върху фасадите на най-високите небостъргачи.

В Сидни въпреки че хиляди призоваха в петиция да няма фойерверки, а парите да бъдат похарчени за борба с пожарите, зрелището ще се състои. Кметът на града заяви, че шоуто е планирано 15 месеца предварително и бюджетът за него вече е похарчен.

Заради загриженост към животните и опасения от пожари заря няма да има в зимната столица на Полша - град Закопане.

Пиротехническите средства са забранени и в много германски градове и търговски обекти.

В Лондон ще има новогодишната заря, при това придружена от звън на камбаните на часовниковата кула "Биг Бен", която от 2 години е в процес на реставрация. След началото на ремонта камбаните биеха само при важни събития.

В Ню Йорк, както всяка година, на фона на внушителна заря, от покривите на високите сгради на "Таймс скуеър" ще се изсипят близо 1400 килограма разноцветни конфети, а сред тях и листчета, на които са изписани пожелания от хора от цял свят. А в последните 60 секунди на отиващата си година над празнуващите ще се спусне блестяща топка, покрита с над 2600 кристални триъгълника.

Над 2000 полицаи ще се грижат за сигурността по време на посрещането на Нова година на прочутия плаж Копакабана в Рио де Жанейро. Очаква се в тържеството да се включат тази вечер близо 3 милиона жители и гости на града, предаде "Франс прес".

В целия щат Рио ще бъдат разположени близо 15 000 служители на силите за сигурност.

На плажа Копакабана ще бъдат инсталирани седем огромни екрана, на които зрителите ще проследят концертите, с които ще се отбележи настъпването на Новата година. Инсталирани са и 800 химически тоалетни и четири медицински пункта.

Очаква се новогодишната заря в Рио и тази година да бъде зрелищна, като от 10 платформи в морето ще бъдат изстреляни 16,9 тона фойерверки.

На следващия ден 120 чистачи ще се заемат с почистването на плажа. Миналата година след тържествата бяха събрани 385 тона отпадъци.

Източник: БНР

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

8951 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6791 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3572 | 28 ноември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

2947 | 05 декември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2826 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2818 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2739 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2451 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2353 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2227 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак