13:17 | 05 декември 19 5321

Д-р Кети Маналова: Кампанията е не само коледна, а и за нашите деца

Община Казанлък, МБАЛ „Д-р Христо Стамболски“ и СНЦ „Бъдеще за децата“ обединяват усилията на цялата общност в подкрепа на дарителска кампания под надслов „Дай живот в Казанлък - да подкрепим родилно отделение“. Кампанията цели събиране на средства за закупуване на второ модерно родилно легло и гинекологичен стол, които да дадат удобство на родилките в Казанлък.

„Идеята на кампанията е да направим така, че гражданите да се почувстват съпричастни към това какво се случва в родилното отделение. Да направим така, че там, където се раждат децата на Казанлък, условията, в които майките в най-критичния за тях момент трябва да се чувстват сигурни и уютно.”, призова Лилия Цонкова в началото на пресконференцията по повод кампанията.

В подкрепа на кампанията ще бъде организиран и коледен базар в центъра на Казанлък, в който средствата от изработените от децата от центровете сувенири ще бъдат дарени в полза на АГ отделението на казанлъшката болница.

„Искам най-сърдечно да благодаря на инициаторите на тази прекрасната кампания, защото тя ще подпомогне не точно казанлъшката болница, а потребителите на здравни грижи на казанлъшката община. Кампанията е не само коледна, а и за нашите деца.”, заяви директорът на болницата д-р Кети Маналова.

Можете да участвате и с благотворително събитие, организирано от Вас, като концерт, представление, изложба и др. и с набраните средства да направите финансово дарение на следната банкова сметка:

Банка ДСК
IBAN BG82STSA93000013794439
BIC STSABGSF
СНЦ „Бъдеще за децата“
основание: за родилно отделение


За контакти: Мария Гинева тел. 0878 379 261, както и по обществени места, навсякъде, където ще бъдат разлепени афиши за „Дай живот в Казанлък - да подкрепим родилно отделение“.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5003 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2790 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2704 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2416 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2328 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1926 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1904 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак