12:52 | 26 ноември 19 5429

Попадията от с. Копринка събира средства за болна жена

В началото на месеца ви разказахме за тежката борба с болките, която води казанлъчанката Анета. Тя е с диагноза локсация на тазобедрените стави и поради влошаване на нейното здравословно състояние и недостигащите дарени средства, с молба за помощ към нашия екип се обърна нейна приятелка – Величка Георгиева от село Копринка.

Величка, или както я познават повечето хора - попадията от село Копринка, се заема с трудната задача да събере средствата за лечението ѝ лично, от врата на врата.

За съжаление за болната жена е невъзможно да си открие дарителска сметка, поради запор на средствата ѝ от ЧСИ, заради недоизплатен битов уред.

Сумата, необходима за спешното лечение на Анета не е голяма – 3 829 евро, или малко над 7 000 лв. А до момента са събрани едва 1620 лв.

По-голямата част от тях – 1000 лв., са осигурени от анонимен дарител, който се е свързал с омбудсмана на Казанлък Гинка Щерева с молба парите да бъдат в помощ на учителката Даниела Драгиева. За съжаление, поради лошата съдба, която сполетява Даниела и тя си отива от този свят, дарителят все пак решава да помогне на човек в нужда и пренасочва средствата за лечението на Анета.

Припомняме ви, че 49-годишната Анета е с вродена луксация на тазобедрените стави. След няколко операции и две години на легло, нещата не се подобряват, а болките стават непоносими.

Анета живее сама и е трудно подвижна. Не успява да се грижи сама за себе си, а друг изход няма. Няма и кой да се грижи за нея. За жалост преди 2 години изгубва и майка си, която винаги е била опора и човекът, който и е бил в пълна помощ.

"Моля за помощ, защото знам, че има много милосърдни хора. Вярвам силно, че благодарение на вас ще мога отново да се грижа за себе си и да ходя нормално, без болки. Благодаря ви от цялото си сърце!", споделя самата Анета.

Нека помогнем на една жена в нужда да проходи отново и да може да се грижи сама за себе си!

Всеки, който иска да помогне на Анета може да го направи като се свърже лично с Величка Георгиева на телефон: 0988 342 670 или на адрес: с. Копринка, ул. „Севтополис” №41.

Също така може да помогнете на Анета и чрез платформата Help Karma ТУК.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6766 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5824 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3550 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2797 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2789 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2710 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2422 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2332 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1990 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1936 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак