10:46 | 02 октомври 19 4503

“Взаимопомощ“ с куп подаръци за Дневния център за деца и възрастни с увреждания

“Взаимопомощ“ с куп подаръци за Дневния център за деца и възрастни с увреждания / Новини от Казанлък

Неправителствената организация „Младежки център за развитие-Взаимопомощ” закупи и подари по случай 5-годишнината на ДЦПЛУ музикални инструменти за музикотерапия тип перкусии (тарамбуки и маракаси) и дайре, както и специализирани помощни материали и инструменти за по-конфортна работа в работните ателие за клиентите на дневния център за хора с увреждания, като приставки за пишещи средства, приставка за надигане плота за работа, както и конструктори.

Подаръците бяха част от проекта „Солидарна общност” на програма „Европейски корпус за солидарност”. По проекта младежите и децата от центъра вече имаха възможност да се докоснат до конна езда, като идеята бе те да бъдат по-близо до природата. 

Вече едно такова посещение се осъществи през септември, като предстои още едно през този месец. Дейностите с младежите от ДЦВХУ стартираха през септември тази година и ще продължат до март 2020 г. с музико и арт терапия, дейности на открито - конна езда, ателие за направа на бижута.

Проектът е финансиран от Центъра за развитие на човешките ресурси, който в България от 2014 г. е номиниран да управлява най-голямата европейска програма за образование, обучение, младеж и спорт – „Еразъм+”, както и от 2018 г. да управлява новата програма в областта на младежта и доброволчеството „Европейски корпус за солидарност”.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Напусна ни Петя Пендарева

16161 | 07 януари 2025

Казанлъчани се сбогуваха с Петя Пендарева

7259 | 08 януари 2025

Задържаха 64-годишен мъж за непристойни действия в обществена сграда в Казанлък

5736 | 07 януари 2025

В Казанлък се състоя среща между партньорите от Концепцията за Интегрирани териториални инвестиции

3697 | 08 януари 2025

За първи път в Крън спасяваха Богоявленския кръст

3387 | 06 януари 2025

Инициатива: Жители на Овощник и Черганово се събират за почистване на пътния банкет между двете села

3270 | 10 януари 2025

Четирима пострадали при катастрофа на пътя Дъбово-Казанлък

3266 | 06 януари 2025

Пиян шофьор катастрофира в канавка край Павел баня

2797 | 10 януари 2025

17-годишният Станислав Младенов спаси Богоявленския кръст в Шипка

2754 | 06 януари 2025

81-годишен шофьор пострада при инцидент на пътя Стара Загора-Казанлък

2519 | 10 януари 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак