11:12 | 18 септември 19 6257

Казанлъчани събраха близо 16 000 лв. до момента за Даниела Драгиева

Казанлъчани събраха близо 16 000 лв. до момента за Даниела Драгиева / Новини от Казанлък

Учителката от ОУ "Чудомир" Даниела Драгиева се завърна успешно в родния си град, благодарение на всички, които бяха съпричастни в този труден за нея и семейството и момент.

Семейството на Даниела благодари на всички, които помогнаха. На първо място на г-жа Севданска - директор на ОУ "Чудомир", на нейните колеги от училището, на бивши и настоящи нейни ученици и на техните родители! Искрена благодарност и на всички директори, учители и служители от училищата и детските градини в общината, на синдикатите и на училищния инспекторат!

Поклон пред всички, които помогнаха - на тези, които я познават, както и на тези, които не я познават!

Специални благодарности на управителя на МБАЛ "Д-р Христо Стамболски" - д-р Кети Маналова и на лекарските екипи, които се грижат за нея с изключителен професионализъм и чисто човешка съпричастност!

Благодарност на всички нейни колеги, приятели, съседи и на техните семейства, които помогнаха със средства, с добра дума и с подкрепа!

Искрени благодарности и за учениците и техните родители от целият град, които се включиха в кампанията!

Семейството на Даниела изразява своите благодарности на Иван Бонев и Гергана Христова, както и на целия им клас, които бяха от първите й ученици, които разпространиха новината за нейната нужда!

Благодарим на всички медии, които отразиха тази лична трагедия, както и на ОББ за оказаната съпричастност!

Даниела Драгиева в момента е добре, предвид нейното състояние, което всъщност не е леко. Тя се бори с усложненията, за това и дарителската кампания продължава. Най-важното сега е, че тя вече е в родния си град. От началото на кампанията до 18-ти септември бяха събрани близо 16 хиляди лева. За транспортирането на Даниела Драгиева до Казанлък е използвана специализирана линейка, за която са изплатени 7 хиляди лева от постъпилите дарения.

Очаква се в следващите дни към дарителската сметка да постъпят всички суми от дарителските кутии, пръснати както в учебни заведения на територията на община Казанлък, така и в съседните населени места. Такива кутии е поставила и Общинска библиотека "Искра" за което също им благодарим.

Благодарност изказваме и на колектива на Общински театър "Любомир Кабакчиев" и на неговия директор Димитър Кабаков, които като институция решиха за премиерата си да призоват, че вместо цветя ще се радват на събрани средства пуснати в благотворителната кутия след премиерата на техния спектакъл в Алиолувата къща.

Даниела Иванова Драгиева е родена на 1 октомври 1964. Тя е начален учител в ОУ "Чудомир" с над 25 години стаж и класен ръководител на няколко поколения ученици.

Дарителската сметка в помощ на Даниела Драгиева е в Обединена българска банка /ОББ АД/ на името на нейния брат Руси Иванов Драгиев:

Банка: Обединена българска банка
IBAN: BG81UBBS80021086604440
BIC: UBBSBGSF
Титуляр: Руси Иванов Драгиев

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6380 | 09 март 2026

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6317 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4114 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3830 | 11 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3684 | 06 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3237 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

2980 | 06 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2959 | 08 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

2946 | 10 март 2026

Съдът в Стара Загора отказа да върне делото на двамата полицаи обвинени в убийство на прокуратурата и насрочи заседания през април

2768 | 06 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак