По искане на Районна прокуратура-Казанлък съдът определи мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо В.Х., на 40 години, за измама в опасен рецидив.
На В.Х. е предявено обвинение за това, че на 2 септември 2019 г., в Тулово, в условията на опасен рецидив, като се е представил за длъжностно лице – служител на НОИ, с цел да набави за себе си имотна облага е възбудил и поддържал заблуждение у 81-годишна жена, че ще трябва да му даде парите, които държи в дома си, за да ги опише в кметството на селото и с това й е причинил имотна вреда в размер на 130 лв.
- престъпление по чл.211, пр.3 вр. с чл.210 ал.1, т.1 вр. с чл.209, ал.1 вр. с чл. 29, ал.1 б.А и Б от Наказателния кодекс.
До момента е установено, че на 2 септември 2019 г. в Тулово, В.Х. видял 81-годишната жена пред вратата на къщата ѝ, след което я заговорил. Представил се, че е служител на НОИ, попитал пострадалата дали е сама и след получен утвърдителен отговор, поискал среща с нея, за да й обясни възможност за увеличаване на пенсията. Влязъл в една от стаите и започнал да разпитва пострадалата колко пенсия получава и казал, че от този месец трябва да има увеличение.Попитал дали пострадалата има спестени пари и че трябва да му предаде тази сума, за да ги опише и предаде в кметството. Жената дала спестяванията си от 130 лв., като В.Х.незабавно напуснал дома ѝ.
По образуваното производство, под ръководството на Районна прокуратура-Казанлък, до момента са извършени разпити на свидетели, извършено е претърсване и изземване, личен обиск на лице, събрани са писмени доказателства.
Съдът уважи искането на Районна прокуратура-Казанлък и прие, че се касае за висока степен на обществена опасност на деянието и на извършителя му. Обвиняемият В.Х. е многократно осъждан, като през юни 2019 г. е изтърпял наказание от 6 години и 8 месеца „Лишаване от свобода“.
Определението подлежи на обжалване и не е влязло в законна сила.
„М+С ХИДРАВЛИК” АД търси да назначи МАШИНЕН ОПЕРАТОР МЕТАЛОРЕЖЕЩИ МАШИНИ, ЦПУ
За нас: 60 годишна история, клиенти от цял свят, продукти с доказано качество – това сме ние от ”М+С ХИДРАВЛИК”АД....
Отпразнувайте вашите специални моменти в Аквапарк Овощник
Аквапарк Овощник предлага организация на сватбени тържества, абитуриентски балове за сезон 2025 година, корпоративни...
“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма
Поради увеличаване обема на работа фирма “Туйнс 3“ гр. Казанлък, търси да назначи монтажисти и работници в производствен...