14:15 | 06 август 19 8815

Казанлъчани отново на помощ. Събират средства за Росица

Казанлъчани отново на помощ. Събират средства за Росица / Новини от Казанлък

Кампания за набиране на средства за лечението на млада жена стартира преди дни в Казанлък. В спешната акция отново се включи и Стенли Нанчев, казанлъшки коафьор и стилист.

„Имаме нужда от финансови средства да помогнем на Росица, която се бори за втори път с лошата болест.”, сподели Стенли в социалните мрежи.

Росица Филипчева е родом от Стара Загора и се нуждае от спешно лечение в клиника в Турция, заради тежката си диагноза – рак на гърдата. През 2014 година Росица за пръв път е диагностицирана със страшната болест, когато преминава през химио- и лъче терапия и постига победа.

Миналата година обаче болестта се завърнала отново още по-прогресивна с метастази в черния дроб, костите и лимфните възли.
След дълго лечение в България с различни химиотерапии и няколко курса лъчетерапия състоянието ѝ не се е подобрило, а напротив – резултатите от скенера показват прогресия.

Следващата стъпка за Росица е лечение в Турция, в болница „Анадолу”, средствата за което е непосилно за нея и семейството ѝ.
Стенли приема каузата за спасението на Росица присърце и се заема да събира средства за лечението ѝ.

„Който има желание да помогне - в салона се събират средства, за да помогнем. Нека отново се обединим и да спечелим битката заедно.”, призовава казанлъшкия стилист.

Всеки, който иска да помогне на Росица може да се свърже със Стенли на тел: 0896640044, или да дари средства на място в салона „Стенли стил” в Казанлък на ул. „Иван Вазов" 4.

Можете да помогнете и през платформата Helpkarma или на посочените по-долу банкови сметки.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

27697 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

9100 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

9065 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8612 | 20 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4944 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4348 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3505 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3442 | 21 август 2026

През септември започва консервацията и реставрация на Паметника на свободата на връх Шипка

3344 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3110 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак