11:58 | 22 юли 19 14231

Родители искат оставката на директорa на ОУ “Георги Кирков“

Родители искат оставката на директорa на ОУ “Георги Кирков“ / Новини от Казанлък

Родители от Казанлък се събират на протест днес, в 16:00 часа в ОУ „Георги Кирков”, за да поискат оставката на директорката на училището Любомира Абдишева.

Причина за исканата оставка е понижението в длъжността на началната учителка в казанлъшкото училище Стефка Чакалова.

От няколко дни в социалните мрежи се разпространява подписка в подкрепа на известната и дългогодишна преподавателка, която се оказва, че няма да води първи клас тази година, въпреки вече записаните деца в училището. Предложената длъжност на началната учителка е като преподавател в занималня.

„Всеки родител, когато търси и избира училище за своето дете, което ще е в първи клас, търси мнение най - вече за учител. В мига , в който разбрахме, че г-жа Стефка Чакалова в ОУ "Георги Кирков"  ще води първи клас ние бяхме направили избора си! Човек с много голям опит и с огромно сърце. Над 35 години доказал се педагог.

Преди няколко дни обаче разбираме, че оставаме излъгани! Формирал се е цял клас с желаещи за г-жа Чакалова, но директорката решава да смени избраната госпожа с друга, а нашата госпожа да прати в занималня. Защо? Според директорката, г-жа Чакалова няма нужната квалификация и опит да води първи клас!”, гласи текста в организираната подписка, в която близо 900 души са изразили подкрепата си към г-жа Чакалова.

След промяната в длъжността на Стефка Чакалова, родители са се срещнали с директора на училището Любомира Абдишева, но споделят, че не са получили отговори на техните въпроси.

„Никой в това училище не е понижаван. Паралелките са намалени поради намаления план-прием и поради това, че в момента завършват пет деца 4 клас. Автоматично сме принудени да направим избор между учителите, като водещи критерии за избора са образование, професионална квалификация, професионални качества и умения на всеки един от тях”, обясни директорът на училището в ефира на НОВА ТВ тази сутрин.

Стана ясно, че Стефка Чакалова няма да се върне на работа в ОУ „Георги Кирков”, докато директора е в училището, не заради това, че е понижена, а поради оказван натиск на работното място. За такъв натиск споделят и родителите, както и за голямо текучество на преподаватели в учебното заведение, за което директора отрече.

На организираната среща днес в 16:00 часа в училището се очаква да присъстват директора на ОУ „Георги Кирков” Любомира Абдишева, директора на РУО - Стара Загора, както и много родители, подкрепящи г-жа Чакалова.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

39868 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13324 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10996 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9515 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

7898 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4227 | 15 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

4101 | 18 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3424 | 16 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3378 | 15 декември 2025

Община Казанлък изразява сериозното си възмущение от скъсаните коледни играчки

2492 | 17 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак