15:45 | 09 юли 19 11744

Пребитият казанлъчанин до Културния дом издъхна

Пребитият казанлъчанин до Културния дом издъхна / Новини от Казанлък

Пребит при скандал за неправилно паркиране пред дома му 64-годишен жител на Казанлък почина в болницата след продължила няколкодневна агония, съобщава Христо Христов от агенция "Монитор".

Възрастният Велчо Г. е бил намерен към 22,00 часа на 4 юли на метри от жилищната му кооперация в близост до дома на културата „Арсенал“ от случайни минувачи е бил откаран в старозагорската УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“, където неврохирузите извършили тежка мозъчно-черепна операция.

Въпреки усилията на специалистите пациентът е издъхнал на 7 юли без да дойде в съзнание.

За 24 часа е бил задържан 46-годишен негов съсед, за когото имало данни че последно е бил засечен да разговаря с жертвата. Задържаният и Велчо били в дългогодишен конфликт,но липсвали преки свидетели на смъртоносната агресия.

Задържаният е бил подложен на тест с полиграф от специалистите при института по криминалистика при МВР, но на този етап нямало противоречия между показанията и записите от детективския уред, коментираха от старозагорската окръжна прокуратура.

Изчакват се резултатите от съдебно-медицинската експертиза в резултат на какво точно е настъпил леталният изход.

Участвали в операцията твърдят, че нараняванията са били от ритници с обувка или друг тъп предмет по главата.Образуваното досъдебно производство за нанесена средна телесна повреда срещу неизвестен извършител е преобразувано в производство за смърт, на този етап няма все още привлечен като обвиняем.

Христо Христов
"Монитор"

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

25914 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8928 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8899 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8363 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5224 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4703 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4166 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3339 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3190 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2984 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак