14:43 | 28 юни 19 8920

Стартира кампания за събиране на капачки и текстил

Стартира кампания за събиране на капачки и текстил / Новини от Казанлък

Стартира нова кампания, част от екологичното пробуждане на Казанлък. Тя не е гръмка, не е обременяваща и дори може да разшири малко дома ни.
Кампанията е за събиране на пластмасови капачки и домашен текстил-текстилни дрехи и други изделия .
Какво?
Как?
Къде?
Всеки от нас има известно количество дрехи, завивки, обувки, чанти и какви ли още не текстилни отпадъци, който събират прах в някой кашон из дома, просто защото не сме ги изхвърлили.
Вече няколко пъти МЦР Взаимопомощ провежда кампании за размяна на запазени дрехи (най-вероятно помните кампанията „БЕЗ ПАРИ“, провеждана на два пъти в града ни), но тази година сме намислили да се захванем с дрехите, които вече не стават за носене, а те, както знаете никак не са малко.

По идея на тазгодишните доброволци по проекти "Дълбоки корени" на програмата „Еразъм +“ и "Взаимопомощ" на програма "Европейски корпус за солидарност" от 04 до 07 Юли 2019г. по време на Екофестивал Казанлък (позициониран северно от тенискортовете), ще се организира „еко точка“ в двете направления за капачки и текстил.

Едното от тях е вече добре познатата из града ни кампания „КАПАЧКИ ЗА КАЗАНЛЪК“, за която можете да научите повече на сайта на кампанията http://bit.do/eWupX, а другото е за събиране на всякакви текстилни изделия, на които бихте желали да дадете "нов живот", за което благодарим за подкрепата на TexCycle ( повече за тях на https://texcycle.bg/), които ще са на 6.07 на фестивала и ще поговорят за ползите от рециклирането на текстила и защо е хубаво да го изхвърляме разделно.

Защо събираме стари скъсани дрехи, обувки и текстилни продукти? Но молим същите да са чисти.

Първо, защото рециклирането дава добър пример на децата ни. Второ, защото иначе тези текстилни отпадъци попадат на депото, където не са полезни на обществото (а с рециклирането могат да се превърнат в годни за ползване на нови продукти). И последно, но не и по важност, защото това е част от каузата „ЗА КАЗАНЛЪК“.

Всяка КАПАЧКА, обувка,  ненужна фланелка, стар чорап или дори съдрана детска раница, може да се окаже от полза, за да направим своя град по-хубав, нека опитаме да сме част от промяната.

Чист, красив, приветлив Казанлък или нещо друго – ТИ ИЗБИРАШ!

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26396 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8956 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8929 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8390 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5243 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4743 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4193 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3361 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3239 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3007 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак