16:31 | 11 юни 19 14140

Пет училища премериха умения и сили във военно състезание

Пет училища премериха умения и сили във военно състезание / Новини от Казанлък

За втора поредна година, 61 Стрямска механизирана бригада проведоха заключителното военно приложно състезание, в което участваха "Клуб приятели на армията". Ученици от средните училища на Казанлък се включиха във военно състезание, което се състоя днес, на 11 юни, от 10,30 часа на строевия плац на Казармата.

Всички участници в състезанието бяха приветствани с „Добре дошли“ от командира на 61 Стрямска механизирана бригада – Бригаден генерал Деян Дешков, и след тържествено издигане на националния флаг, състезанието бе открито.

В оспорваното състезание се включиха представители на пет гимназии, разделени в шест отбора, съставени от седем състезателя.

Участниците в състезанието демонстрираха придобитите си умения по преодоляване на „Единна пътека с препятствия”, непълно разглобяване и сглобяване на автомат „Калашников” и оказване на първа медицинска долекарска помощ на пострадал.

Квесторите, които съблюдаваха и оценяваха представянето на всеки един участник, бяха главните сержанти на формированията от бригадата, заедно с прдседателя на клуба Бедрос Азинян. Оценяването бе по предварително обявен регламент и утвърдени критерии.

Шампион във военното състезание стана отборът на Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт, на второ и трето място застанаха двата отбора на Професионална гимназия „Иван Хаджиенов”. На четвъртото място се класираха представителите на Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм, петото остана за Средно училище „Екзарх Антим І", и шесто за Професионална хуманитарна гимназия „Св.св. Кирил и Методий".

Отличията бяха връчени от командира на 61 Стрямска механизирана бригада –  бригаден генерал Деян Дешков, който отбеляза, че подобни инициативи създават условия за изграждане на физическа издръжливост, дисциплинираност и патриотизъм.

Благодарение на усилията, които обучителите бяха отдали по време на занятията през годината, учениците от всички отбори се представиха достойно. Те бяха запознати през обучението си с основната теоретична информация и бяха създадени практически и физически умения, за изпълнение на задачите и постигане на целите.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6774 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

6566 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3561 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2809 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2801 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2720 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2431 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2342 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2075 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1948 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак